Найбільша вишита карта України!

Share

RR_3_fXtK2cУ самому центрі Харкова жителі вишивали найбільшу карту України! Харківське Фрі підтримало всеукраїнський проект “Україна – разом” і організувала масову вишиванку 26 жовтня. Всього за творчу роботу взялися понад 200 учасників, як професійних вишивальників, так і звичайних перехожих.

“Україна – разом” – це культурно-мистецька акція, спрямована на об’єднання за спільною справою – вишиванням карти України. Ескіз вишивки створено з використанням прапорів усіх областей України та Меджлісу кримсько-татарського народу. До Харкова полотно з ескізом вже встигло побувати у 14 областях України, де різні міста вишивали свою територію. Фрі перейняло естафету від Сум.

На заході також всі охочі читали вірші, плели фенечки, а також діти малювали листи військовим. Усі роботи дітлахів фрішники передали представникам Євромайдану, які наразі збирають допомогу бійцям із АТО. XnGisz3a7Ig

Харків передав полотно Луганській області. Там до проекту долучилися мешканці міста Сватово. 1-го листопада карта-вишиванка очікується у Краматорську, а 2-го у Слов`янську.

Акція «Україна – разом!» претендує на національний рекорд. Національний реєстр Рекордів України офіційно погодився на фіксацію рекорду в номінації «Мистецтво» – «Карта України вишита вручну найбільшою кількістю вишивальників» (заявка №14_0261). Для встановлення рекорду необхідно побити попередній рекорд – 236 чол.
Загалом з початку акції, до неї долучилися більше 4 000 учасників.3iUw2wwpXEE

Вишивання завершиться в Києві орієнтовно 1 грудня. Після цього його планується включити до експозиції в Мистецькому Арсеналі, скоріше за все, це буде в рамках якоїсь виставки. В 2015 році, коли, сподіваємося, буде плідно працювати новообраний парламент, ми плануємо передати наше полотно до приміщення Верховної Ради України, щоб воно не лише прикрашало там інтер”єр, а й відігравало глибоко духовну і символічну роль.

Корисні посилання:
http://vk.com/ukraina_razom_kh
http://vk.com/my_razom
https://www.facebook.com/my.razom

Залишити відповідь