Збір підписів за відкриття першого в Україні заводу з переробки сміття на альтернативне паливо

Share

Нагадаємо, сміттєпереробний завод офіційно відкрили влітку 2013 року неподалік від Рівного. Його будівництво тривало впродовж трьох років. Планувалося, що завод перероблятиме близько 95% сміття із Рівного та Рівненського району. До припинення своєї роботи там перероблялося у межах 70% сміття.  На його офіційне відкриття, окрім перших осіб Рівного на області, завітав Міністр екології та природних ресурсів України Олег Проскуряков.

bezymyannyy-2_0Проблема: у вересні 2011, коли діяльність з переробки відходів регулювалася загальними нормативними актами (Законами України «Про відходи», «Про житлово-комунальні послуги», ТОВ «УКРЕКО-ІНДАСТРІ» розпочато будівництво заводу з переробки твердих побутових відходів. 02.10.2012 (через рік після початку будівництва, коли основі елементи заводу були вже збудовані та проводився монтаж обладнання), Законом України від «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державного регулювання у сфері комунальних послуг» до Законів України «Про житлово-комунальні послуги», «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг», «Про природні монополії» та «Про органи місцевого самоврядування в Україні» було внесено зміни щодо визначення діяльності з захоронення та перероблення побутових відходів як природної монополії та передбачено, що тарифи на такі послуги затверджуються Національно комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг. Разом з тим, не було внесено відповідних змін до Закону України «Про ліцензування окремих видів господарської діяльності», тому Національна комісія, яка повинна була б надати ліцензію та встановити тариф на провадження такої діяльності, не може цього зробити, так як відповідно до абз. 6 п. 2 ч. 1 ст. 6 Закону України «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг», Комісія уповноважена на встановлення тарифів на комунальні послуги суб’єктам природних монополій та суб’єктам господарювання на суміжних ринках, ліцензування діяльності яких здійснюється національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг. Відтак, утворилося замкнуте коло – з одного боку органам місцевого самоврядування заборонено надавати тарифи на перероблення відходів, а іншого – орган центральної влади до відання якого віднесено подібну діяльність, не може цього робити, бо в Законі, який регулює основи його діяльності, не передбачено (або свідомо пропущено) положення про віднесення послуги з переробки побутових відходів до сфери його діяльності. Разом з тим, після початку роботи заводу в червні 2013 виявилося, що діяльність з переробки відходів перебуває під постійною загрозою примусового припинення з боку контролюючих органів та застосуванні ними фінансових санкцій до ТОВ «УКРЕКО-ІНДАСТРІ».

111111

Просимо Вас ПІДТРИМАТИ ПЕТИЦІЮ: http://signature.md.rv.ua/p15/

Ми, громадяни України, вимагаємо негайно вирішити законодавчі неточності для того, щоб відновив свою роботу перший в Україні сміттєпереробний завод. В умовах припинення постачання газу в Україну з боку Російської Федерації, зупинка роботи сміттєпереробного заводу через неузгодженість законів є злочином проти суверенітету власної держави! Адже завод, крім зменшення негативного екологічного впливу на природу, розрахований на виготовлення альтернативного палива, яке у всіх розвинених країнах уже давно стало замінником дорогого російського газу. Тому просимо негайно розглянути та прийняти всі необхідні Закони та Постанови, щоб запустити перший в Україні сміттєпереробний завод та створити можливості для роботи аналогічних підприємств по всій країні.

Для співпраці просимо звертатися до РММГО «ФРІ», МГО «Молодь діє» (вул. Соборна, 14 а, м. Рівне), ТзОВ «Санком-Рівне» (вул. Шевченка, 45, м. Рівне).

Залишити відповідь