Театр як спосіб самопізнання

Share

FRIinDenmark

Цієї осені троє ФРІшниць з’їздили у Данію на проект Human Rights Theatre, що мав метою навчити громадських діячів методиці “форум-театру” (також відомого як “театр знедолених”). Як це було, і які проекти плануються тепер в Україні – читайте далі у статті Ганни Рожкової.

Голова Міжнародної служби ВМГО ФРІ

Олександра Бакун

Проект «Human right theater» проходив у Данії, в маленькому містечку Сакскьобінг, населення якого – лише 5 тис. чоловік. Проект був профінансований за рахунок програми Youth in Action. Учасниками семінару була молодь з різних країн, зокрема, Данії, Ісландії, Молдови, України, Швеції та Великої Британії.

Завдяки цьому проекту у мене була можливість на 3 дні заглибитись в технології форум-театру, їхні особливості проведення. Форум-театр дає можливість пережити проблеми, які турбують, та знайти шляхи їх вирішення. Під час програвання ситуації будь-яка особа може зупинити показ, стати на місце головного героя, відчути себе на його місці та спробувати змінити хід подій. Тому форум-театр – це для кожного, для людей, які намагаються краще зрозуміти себе та суспільство.

Протягом усього семінару тренер Джил з Уельсу створила неймовірну атмосферу безпеки і захищеності, свободи і впевненості. Вона – організатор подібних семінарів вже багато років і має неабиякий досвід роботи з різними групами людей, як з громадськими активістами, так і з проблемною молоддю. Під час неформального тренінгу вона поєднувала елементи психології, командотворення та технологій форум-театру. Тому навіть складно сказати, в який момент усі учасники семінару відкрилися та здружились.

Окрім освітньої програми, відбувся також міжнародний вечір. Це – захід, що є невід’ємною частиною освітніх заходів програми Youth in action. На такому вечорі кожна країна має можливість розповісти якісь цікаві факти про свою країну, показати національні танці, ігри чи пісні, а також пригостити своєю національною кухнею.

Хоча столиці Данії я так і не побачила, проте була поїздка до сусіднього містечка Нюкобінг. Там мене особливо вразив молодіжний центр, який функціонує з немалим бюджетним фінансуванням від муніципалітету (300 тис. євро на рік). Там є усе, що потрібно молоді: приміщення для розробки та проведення власних проектів, великий зал для скейтбордінгу, що розрахований на 100 осіб, чудова сцена і повністю сучасне обладнання. Варто також зазначити, що всі приміщення в цьому центрі надаються для потреб молоді безкоштовно або за символічну плату (напр., 4 євро).

Тож, проект був справді чудовим та незабутнім. Все спілкування і навчання відбувалось англійською мовою, тому цей тренінг дав мені можливість не тільки краще зрозуміти себе, стати дещо більш відкритою і щасливою (як би банально це не звучало), але і попрактикувати навички з розмовної англійської мови. Окрім цього, я дізналась значно більше про культурні особливості країн-учасників семінару та запозичила міжнародний досвіт щодо розвитку молодіжної активності.

Поверувшись додому, я була у такому захваті, що організувала з командою у своєму місті (Київ) міні-тренінг з форум-театру.

 

Фотографії можна подивитися у групі “Міжнародні проекти ФРІ” та нашому Flickr.

ДОВІДКОВО

15 листопада 2006 Європейський парламент прийняв Рішення № 1719/2006 / ЄС, що створює програму Молодь в дії програми на період з 2007 по 2013 рік.

Молодь в дії є програмою ЄС для молодих людей у ​​віці 15-28 (у деяких випадках 13-30).

Вона спрямована на розвиток почуття активної громадянської позиції, солідарності і терпимості у відносинах між молодими європейцями і має ціллю залучати їх у формуванні майбутнього. Молодь в дії сприяє мобільності всередині і за межами ЄС, неформальному навчанню та міжкультурному діалогу, і закликає до об’єднання всіх молодих людей, незалежно від їхнього освітнього, соціального та культурного походження.

Із загальним бюджетом у 885 мільйонів євро протягом семи років (2007-2013), Програма підтримує велику різноманітність заходів для молодих людей і молодіжних працівників.
Детальніше про програму можна дізнатися тут: http://ec.europa.eu/youth/youth-in-action-programme/overview_en.htm

Рожкова Ганна

Залишити відповідь