Побито ще одного фрішника

Share

Вчора, 5 січня, було побито ще одного фрішника, єкс-голову Рівенського осередку Віталія Примака. Він є одним з активістів місцевого майдана.

Інцидент стався рано вранці, коли Віталій вів чергування в наметовому містечку. Били по голові.

Ось що каже сам Примак: «Двоє невідомих підійшли до мене і почали приставати. Потім вдарили в обличчя і втекли». Перед тим, як нанести удар, вони сказали, що це за Европу.

Після нападу Віталій написав заяву до міліції. За його словами, на вигляд нападникам було років 25-30. Зараз він пригадує одного з них – начебто той вже був на євромайдані. На разі імена осіб, які здійснили напад не встановлені. Серед версій, що розглядаються самим Віталієм та іншими активістами – працівники МВС і місцевих спецслужб, переодягнені в штатське, та представники правого сектору, з якими напередодні у Примака стався конфлікт.

Зараз Віталій знаходиться в лікарні.

Нагадуємо, що це не перший напад на членів «Фундації регіональних ініціатив», які ведуть активну діяльність на євромайданах. 30 листопада було жорстоко побито голову організації Максима Кицюка. Він досі повністю не одужав.

Дуже хотілося б закликати міліцію до чесного і об’єктивного розслідування. Проте ми не впевнені, чи це можливе в умовах систематичного порушення прав громадян. Тому обмежимось зверненням до людей. У ваших руках, чи перетвориться Україна на поліцейську державу, в якій буде в порядку речей бити та переслідувати громадських активістів. Зараз ви можете відсидітись вдома та відмовчатись, але це не означає, що події вас не торкнуться. І Віталій, і Максим мають активну громадянську позицію та не бояться протистояти системі, за що вони і поплатилися. Чи повинно бути, щоб у вільній країні було таке ставлення до людей, які просто хочуть жити в кращій державі та роблять для цього конкретні дії? Ми не закликаємо вас зриватися з місця та йти на майдан, ми просимо вас замислитися та не бути байдужими.

Бережіть себе.

Залишити відповідь