«Go 4 Green» в Азербайджані

Share

Дорогі члени ГО «Фундація Регіональних Ініціатив», друзі, колеги та усі представники соціально-активної молоді!

Хотів би з поділитися з вами досвідом поїздки на проект “Go 4 Green”, організований партнером «ФРІ», Національною Асамблеєю Громадських Організацій Республіки Азербайджан (NAYORA) за підтримки Європейської Комісії.

 

Перш за все, хотів би подякувати «ФРІ» за таку чудову можливість приймати участь у міжнародних проектах, яку вона надає не лише своїм членам, але й іншим активним представникам молоді з необхідним досвідом. Особисто я до того не чув про діяльність ФРІ, бо навчаюсь у Відні. Проте, оскільки «ФРІ» співпрацює із багатьма он-лайн ресурсами, у соцмережах я дізнався про відбір на цей проект, в результаті якого мене і було обрано лідером української команди.

Оскільки я був лідером команди, я отримав можливість поїхати в Азербайджан двічі, вперше на попередній візит для лідерів команд різних країн, де ми обговорювали організацію проекту і саму програму, і вдруге, власне, вже на сам проект.
Організатори проекту робили все можливе, щоб проект пройшов на високому рівні, а наша команда, відповідно, намагалась зробити все, щоб якнайкраще презентувати Україну, і, зокрема, «Фундацію Регіональних Ініціатив”.

Цікавим досвідом була можливість разом з Головою міжнародної служби ФРІ Олександрою Бакун шукати учасників на проект. Таким чином, троє людей отримали чудову нагоду ознайомитись із діяльністю «Фундації Регіональних Ініціатив», дізнатися більше про екологічні проблеми, які існують у різних країнах, та методи боротьби з ними. Учасники пізнали не лише культуру Азербайджану, але й інших шести країн, які приймали участь у проекті, а саме Грузії, Румунії, Молдови, Чехії, Іспанії, Туреччини, насолодилися незабутніми краєвидами та свіжим повітрям гір Закавказзя. Особливу подяку хотів би виразити голові Миколаївського осередку «ФРІ» Анастасії Крижанівській за те, що вона ознайомила нас із заходами, які організовують ФРІшники по всій Україні.

Особливо запам’яталася атмосфера міжкультурних вечорів, які щовечора проводили по дві країни. Під час організаційного візиту для лідерів команд, ми разом з лідером команди Грузії домовились, що Україна та Грузія разом проводитимуть міжкультурний вечір, враховуючи братерські відносини і взаємоповагу наших націй. Ефект не змусив на себе чекати – під частування інших учасників проекту національними напоями та наїдками Грузії та України, ми з командою Грузії, вдягнені у національні вбрання, закінчували презентацію наших країн, хором співаючи пісню «Ти ж мене підманула»!

Загалом, незважаючи на незначні організаційні промахи, проект пройшов «на «ура!», і ми, як учасники проекту, не лише відкрили для себе красу Азербайджану, але й гідно представили «Фундацію Регіональних Ініціатив» на міжнародному рівні, отримали необхідні знання для подальшої роботи в сфері захисту екології, а також зустріли цікавих людей із семи країн і отримали досвід міжкультурного спілкування, за що я хотів би виразити подяку від імені всієї команди!

На додаток, декілька слів та фото від учасників! ;)

Анастасія Крижанівська:

«”Go 4 Green“ був надзвичайним досвідом для мене. Чудова природа і величні гори, що мене оточували, неймовірно вразили мене. Важливою частиною цієї поїздки було також велике число надзвичайних людей, які стали єдиною командою завдяки цьому проекту. Особисто я зустріла нових друзів, отримала нові знання та навики гірських походів, а також корисні зв’язки із представниками інших громадських організацій. Активна атмосфера проекту надихнула мене до ідей щодо нових соціальних проектів у моєму місті, а також нових зустрічей із цими прекрасними людьми».

Юрій Кирилич:

«Цікаві люди з різних країн створили справжню цінність цього проекту. Для глибшого розуміння теми проекту було зроблено все можливе. Я певна, що досвід, набутий організаторами, лише покращить якість таких проектів в майбутньому».

З повагою,

Всеволод Щепанський

Волонтер ФРІ

Залишити відповідь