Черкаська письменниця перемогла на кінофестивалі

Share

Черкащина завжди славилася талановитими митцями. Серед них художники, письменники, майстри вишивки, композитори.

Беззаперечно, важливу роль у цьому відіграють громадські організації.  Черкаські фрішники не тільки пишуть вірші, прозу, твори для дітей, драматургію, а ще пробують себе у зніманні фільмів.  Особливу грань таланту має Оксана Дуплій, яка оволоділа навичками кінорежисера.

Своїми враженнями ділиться авторка книги «Маленькі історії»:

«Перемога на конкурсі відеопоезії «Грак» була для мене першою і неочікуваною, бо це був єдиний на той час фестиваль, куди я надіслала свою роботу.https://www.youtube.com/watch?v=TNLV3VOz0XM&list=PLrZAfNyoCUh3YV1y3-YKfpCwKY1azczxY&index=3. «Мара» – це історія про нещасливе кохання дівчини, і частинка цієї дівчини живе і в мені, тому було дуже приємно зі сцени споглядати не тільки захоплених моєю творчістю глядачів, а й очі закоханих чоловіків. Хоч це було всього лиш трете місце, але я почувала себе попелюшкою на балу!»

Та на цьому перемоги Оксани Дуплій не закінчились, нещодавно вона виборола перше місце з прози, за рейтингом Всеукраїнської наради молодих літераторів 2013 року.

Потім Оксана взяла участь у Міжнародному фестивалі  премії імені Тарновських, отримавши  перше місце у категорії «драматичний фільм», та ГРАН-ПРІ усього фестивалю «Рудий Кінь»:

«Тепер я точно знаю, «Капці» варті уваги. Я не хочу, щоб мої роботи були «прикольними відяшками», я хочу, щоб це було СИЛЬНО. Компетентні люди, професійне журі, яке розуміється на художності, дало мені зрозуміти, що моє кіно проникає глибоко в серця і залишається там назавжди. Адже тупі харлем-шейки забудуться, а глибокі справжні фільми будуть жити вічно. Вічно житиме і моя рідна, зовсім нещодавно покійна бабуся, що зіграла у переможному фільмі.

Тут доречно згадати слова Симоненка:

Вслухайтеся, земле і небо,

У рокіт страждань моїх —

Живу не лише за себе,

Я мушу жити й за них,  – коментує режисер.

 

Фільм «Капці»  – це зворушлива історія про молоду, не готову до материнства дівчину і самотню дитину… Проходить час, мати старіє, син виростає … – і  ситуація змінюється … Авторка намагалася зробити фільм поетичним, вкласти якомога більше серця і глибоких почуттів, фільм побудований на образах і метафорах, важлива кожна деталь (навіть вік акторів відповідає психологічному стану персонажів) …

Ось тут ви можете переглянути трейлер фільму. https://www.youtube.com/watch?v=b5z6WbZphIE&list=SPrZAfNyoCUh2aUJMxtYZEZVu2SQal4X4C

 

Свій біль розділяє Оксана Дуплій

«Скільки пам’ятаю, мої бабусі ворогували, як Монтекі і Капулетті, намагались вони розлучити моїх батька і матір, і таки досягли свого – розірвали мені серце навпіл. А тепер уже мертвими об’єдналися у фільмі, який вчить прощати і відпускати… Сподіваюсь, що це відео допоможе всім, хто колись втрачав близьких, фільм «Капці» буде доступний лише для підписників некомерційного каналу:

https://www.youtube.com/user/OksanochkaOksunechko

Натискаймо підписатись та очікуймо Інтернет-прем’єри».

 

Оксана ж хочеться побажати насамперед вдосконалення власної майстерності у поезії та кінорежисурі. І нових творчих звершень.

 

Оксана Галаєва, Черкаський міський осередок «ФРІ»

Залишити відповідь