Завершився Київський ФРІ табір

Share

«Я знову переконуюся, що такі табори повинні існувати, аби збирати сотні, тисячі молодих людей з різних куточків України та робити цей світ трішки кращим», – каже учасниця табору Вероніка Кобзистая.

В Києві завершився перший освітньо-мотиваційний табір від ФРІ – FRI Project Camp. Як реалізувати великі ідеї.

Цей освітній наметовий табір відбувся 9-13 серпня під Києвом на березі Десни.
Учасники мали змогу дізнатись що таке проект та для чого він потрібен; навчитися фандрайзингу; зрозуміти як сформувати ефективну команду для роботи; навчитись основам PR проектів, поспілкуватись з цікавими людьми, які мають значний досвід в організації проектів, а також прописати власні проекти, які вони планують у подальшому реалізовувати.

Один із найцінніших уроків, які отримали учасники школи від Павла Шеремети, – (у минулому директор програми МВА МІМ-Київ, керівник проектів Інституту відкритого суспільства Джорджа Сороса [Будапешт, Угорщина], консультант Віктора Пинзеника, перший декан Києво-Могилянської Бізнес Школи. Протягом трьох років був Президентом і Старшим Консультантом Інституту Стратегії Блакитного Океану Малайзії), «Якщо хоче йти швидко – йди один, якщо хочеш йти далеко йдіть разом».

Кожен вечір табору завершувався ватрою, під час якої виступали цікаві спікери.
«Особисто я кожного вечора чекала 21-ої години, тобто початку ватри; своєрідна Мекка табору, яка переходила у нічну тишу і тягнулася майже до ранку. Пісні, вірші і всі діла», – Марія Мате, учасниця табору
Так, зокрема, під час ватри учасники дізнались про проекти, які були реалізовані Всеукраїнською ФРІ. Олександр Солонтай – український молодіжний політичний експерт, голова ВМГО «Фундація Регіональних Ініціатив» у 2004-08 рр., член нацкомітету громадянської кампанії «Молодіжна варта: молодь за вами спостерігає!», експерт Інституту політичної освіти – зазначив, що впровадження змін без молодих людей неможливе. Якщо влада не консультується з молодіжними організаціями, то рішення влади неякісні. А якщо молодіжні організації не співпрацюють із владою, то в них немає шансів донести позицію і бажання молодих людей. Тому і одна, й інша сторона, як би вони не ставилися один до одного, навіть якщо вони конфліктують між собою, – приречені до діалогу.

Також з Росії на табір приїхав Дмитро Макаров, співголова Координаційної ради МПД, керівник Шоли з прав людини і правових дій, аби розповісти про тенденції погіршення ситуації із дотриманням прав людини на території Білорусії і Росії.
Окрім цього, учасники мали можливість не лише послухати лекції, а й відпочити, покупатись в Десні, навчитись розкладати намети та готувати їжу на вогнищі.

Як зазначила голова КМО ФРІ Рожкова Ганна: «Цей табір був для нас справді дуже важливим. Вся команда, яка працювала над ним викладалась на повну. Ми розуміли, який рівень відповідальності на себе взяли, заявивши про те, що зробимо перший Київський табір і він буде чудовим. Цей табір був табором солідарності. Нам допомогли всі громадські організації до яких ми звернулись, а також не залишився байдужим жодний з досвідчених членів ФРІ. Для мене цей табір був успішним початком існування нового етапу в житті Київської ФРІ».

Залишити відповідь