ВІДГУКИ ПРО ЛІТЕРАТУРНИЙ ТАБІР

Share

Про те, що молодь активна, свідчить заходи проведені, зокрема табори.  У цьому напрямку активні виявилися члени Всеукраїнської молодіжної організації “Фундація регіональних ініціатив”. Не винятком став і Черкаський міський осередок, який спільно із Черкаською обласною організацією НСПУ та літературним об’єднанням імені Василя Симоненка провів літературну школу-табір “Калавурня”.

28 – 30 червня радо зустріла галявина учасників.

Своїми думками щодо табору поділилися учасники “Калавурні”.

Сергій  (м. Київ): “Не ото всім хай. Мене звати Серьожа. Я приїхав до Вас з Києва і  … все у вас круто! Я послухав нормальних чуваків і дівок, які вірші давно вже пишуть, і це, дійсно, крутий досвід. “Хавчик” також був дуже класний, проблема по суті тільки одна – немає водойми поруч. Тепер в мене є безліч історій, які розкажу внукам. Я купив декілька класних книг, і  в них є автографи. Продам – розбагатію. Дуже багато вражень від нічного співу біля вогнища. Тепер я з гордістю буду казати всім знайомим, що був на “Калавурні”.

Ярина Мавка: “Дякую за галявину творчості. Вірші тут “висіли” в повітрі. Якщо серйозно, для мене цей табір був розширенням горизонтів, відповідями на запитання, новими запитаннями. Хочу СЮДИ ще!!!”

Карбушева Валерія: “Три дня перебування у літературному таборі  мені дуже сподобались. І я б із задоволенням повернулась сюди ще. Тут панувала дуже дружня та тепла атмосфера, проводилися чудові майстер-класи. Окреме дякую я в хотіла сказати нашій кухні, що балувала “мешканців табору смачною польовою їжею. Я отримала багато нових позитивних вражень і знайшла нових цікавих знайомих. Дякую Вам за це”.

Юлія Пльотка (м. Черкаси): “Калавурня” – це чарівні люди у чарівній місцині! Незабутні враження від захоплюючих майстер-класів. Життєвий досвід, почуття і жодних таємниць від справжніх майстрів слова. Очі! Погляди! Молодість! Краса! Поетичний дух, єднання душами, гармонія і любов. Добра, щира, позитивна атмосфера, смачні сніданки, обіди та вечері. Чай з лимоном. Гарна організація!”

Андрій Ковальський (м. Переяслав-Хмельницький): “Нові знайомства з однодумцями, та ще й в такій атмосфері це просто неймовірно. Обов’язково будемо намагатися приїхати до літературного табору”.

Наталія Бонь (м. Золотоноша, Черкаська область): “Літературний табір під відкритим небом, ще круто! Молоді дуже сподобалось, це точно. Мені теж. Я помолодшала, крім того, звичайно, багато чому навчилася. Я із задоволенням приймала участь у облаштуванні табору, допомагала готувати їжу. Чесно признаюсь, готувати у такому великому казані прийшлося вперше. Мені дуже сподобались усі учасники цього заходу. Молоді, але з власним світосприйманням, з власними думками та ідеями. Просто чудові наші діти. Дивлячись на таких, зростає впевненість, що майбутнє у нашої країни є. І хороше.

         Що найбільше сподобалось? На такому заході і поспілкуватись з однодумцями можна, і природою помилуватись і багато чому просто навчитись.

         Дуже корисною, як на мене, була інформація Сергія Пантюка, його майстер-класи, розмови і поради − це для кожного протоптана доріжка до зростання і самоствердження. Захоплююся тим, скільки він витрачає часу та своєї енергії на піклування про молоді таланти.

         Дуже сподобався майстер-клас Світлани Горбань. Я вдячна їй за цікаву бесіду, за потрібні поради при написанні прозових творів, та найбільше, за  просто людяність, і моральну підтримку кожному.

Неперевершеними були і Валентина Коваленко і Іван Дубінін. Я їм теж дуже дякую. Два майстер-класи від Валентини Коваленко – це і наука і просто насолода від сприймання. Година сміхотерапії від Дубініна, це теж дуже класно!

         Майстер-клас з редагування поетичних творів Вікторії Осташ – це саме те, що мене дуже цікавило. Дуже вдячна цій добрій, дуже розумній молодій жінці, було що у неї взяти.

         Шкода, що не вдалося побувати на інших, не менш цікавих майстер-класах, а ще мало я познайомилась зі творчістю своїх молодих колег. Думаю надолужити у подальшому, адже цікаво, що хвилює саме молодь, про що думає і пише.

         Проводити такі заходи – це, звичайно, класно. І потрібно. Молодці, хто це придумав, організував. Усі їх знаємо, перелічувати не буду. Але найбільше старались все організувати як слід: Оленка та Юра Мяуси, Оксанка Галаєва. І як же без Валентини Євгеніївни?

         В майбутньому слід чіткіше прописати обовязки кожного. Наприклад мене дуже здивувало, що майже всі наші молоді літератори, немов би цукрові, ночували вдома у теплих ліжечках. І воно вигляділо не досить гарно, коли майже самі гості залишались ночувати. Хоча саме увечері були ігри, співи, розмови. Адже це цікаво – пожити на свіжому повітрі, пройнятися тим первинним духом природи…  Тому, я думаю, у цьому випадку ми повелися не досить чемно по відношенню до гостей.  Був деякий контраст у тому, як були одягнені гості і господарі. Ну ясно, праски там у лісі не було… Думаю, що організатори та господарі мали б бути з гостями. Хоча б по одній ночі переночувати, більше допомогти тим, хто був у таборі весь час.

         Ще подивували мене наші «аборигени».  Дуже добре, що це творчі люди, але якось протримались осторонь всіляких організаційних питань.

         Пропоную наступного разу врахувати такі нюанси. Краще продумати організаційні питання та зокрема участь кожного у таких заходах.

          Щодо мене, то я із задоволенням ще поживу у лісі”.

Юлія Українець (м. Київ): “Я вперше була присутня на заході такого типу. Дуже сподобалось все: Життя в наметах, кухня, люди і події. Стільки нових творчих цікавих особистостей. Дуже цікавий був Пантюк, Вікторія Осташ з дуже великою кількістю нової інформації (конструктивно і змістовно – дякую). Іван Дубінін – крутий дядько. Взагалі всі учасники та майстер-класи сподобались. Хотілося б, щоб наступного разу було організовано щось типу  “вільного мікрофону чи презентації віршів учасників, якісь читання на гурт з критикою і порадами. Дякую всім організаторам та всім, хто був присутній на цьому заході”

Анжеліка Войлокова (м. Миколаїв): “Дякую за чудовий табір. Незважаючи на дощ та комарів, табір відбувся та пройшов на високому рівні. Я отримала багато нової інформації на майстер-класах. Зарядилася позитивом від спілкування із цікавими, дійсно творчими й неординарними людьми, насолодилася природою Черкаського краю. Хочеться жити і творити. Дякую ще раз. Продовжуйте робити і надалі такі чудові заходи”

Євгенка (м. Київ): “надзвичайно. Величезна дяка організаторам! Цікаві практичні тренінги, жодного разу не довелося нудьгувати. Хотілося потрапити на всі МК, але доводилося вибирати. Хороше місце, надзвичайні люди, цікава програма. Бажаю Вам, щоб з кожним роком ця літня школа розвивалася, розросталася і реалізовувалася на постійній основі. З нетерпінням чекатиму наступної зустрічі. Смачнюча польова кухня!”

Оксамитка Блажевська (м. Київ): “Ви круті! Ви класні! Ви неймовірні! Якщо дещо і було не дуже,  але запам’ятається лише найкраще. Укуси від комарів зникнуть вдома. Доспимо те, що не доспали, а усмішки, сміх , радість назавжди залишаться. Будьте – і все буде в шоколаді”.

Катерина Терен (м. Івано-Франківськ): “Це були ті дні, про які з нестримною посмішкою я згадуватиму весь наступний рік, безліч вражень. Буде що розповісти друзям – хай заздрять ті, хто не потрапили. З нетерпінням чекаю “Калавурні” – 2014″

Дарина Ковальська (м. Переяслав-Хмельницький): “Калавурня – просто КЛАС. Завітаєм ще до вас “.

Залишити відповідь