Свобода доступу до бюджетів ВНЗ

Share

Київським студентам набридло, що бюджети ВНЗ розкрадаються, тому з 1-ого квітня Столичний первинний осередок запустив проект щодо свободи доступу до публічної інформації, а саме – до бюджетів вищих навчальнх закладів. Він включає в себе декілька стадій і перша з них – це мотіноринг .

Ми надсилали інформаційні запити і просили надати:
1. Копію лімітної довідки про бюджетні асигнування та кредитування за економічною класифікацією та класифікацією кредитування за 2012р.
2. Копію кошторису на 2012 р. (передбаченого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2002 № 57 з змінами та доповненнями).
3. Звіт про надходження та використання коштів загального та спеціального фонду за 2012 р.

 

Інформаційні запити було надіслано до 30 ВНЗ. Що маємо в результаті?

Даний проект показав, що ВНЗ в переважній більшості не відповідають на інформаційні запити, хоча 7 ВНЗ надало відповіді вчасно і по суті. Проте варто зазначити, що наявність відповіді не означала можливість ознайомитись з бюджетом. Так один ВНЗ зазначив, що дана інформація є «Для службового користування» і не може бути надана, а інший вказав, що вона є об’єктом авторського права та не надається для ознайомлення. Окрім цього, деякі навчальні заклади відповідали, що вони не є розпорядниками інформації. Ректор медичного ВНЗ зателефонував координатору особисто з проханням не вивішувати ніде їх бюджетні видатки (ніби то це їх внутрішня документація), хоча надав його в повному обсязі. В результаті координатор проекту надіслала листи роз’яснення у ці ВНЗ з зазначенням про неприпустимість такої ситуації.

 

Залишити відповідь