Ужгородці робили Україну чистішою

Share

У рамках всеукраїнської кампанії «Зробимо Україну чистою», що проходила 20 квітня, активна ужгородська молодь організувала масові прибирання на двох локаціях: Ботанічний сад УжНУ (ліс на Шахті) та Боздошський парк, а також зробили невеликий еко-оазис в центрі міста.

У ботанічному саду УжНУ координували прибирання члени волонтерської організації «Молодіжна ініціатива», які вже не перших рік опікуються цим лісом (в м-ні Шахта). Цього року їм вдалося заручитися підтримкою керівництва УжНУ, яке організувало студентів (близько 70 осіб) та надало технічно- матеріальне забезпечення.

«Але, очевидно студентам не пояснили важливість та мету заходу, бо через годину-півтори прибирання вони розійшлися геть, навіть не повідомивши групу координаторів. Та навіть за такий короткий час з лісу на Шахті вдалося вивести майже 4 самоскиди сміття. Це свідчить про катастрофічний екологічний стан у лісі та високий рівень забруднення»  — каже координатор Вероніка Громадська.

У Боздошський парк прийшло прибирати більше 80 осіб, за координацію відповідала молодіжна організація «Фундація регіональних ініціатив». Локацію прибирання обрали віддалену від розважальної частини парку, там, де проблема зі сміттям значно гірша. За кілька годин прибирання вдалася зібрати дві машини сміття, одна з яких була з посортованим: склобій (271 кг.) та ПЕТ (110кг.), який відвезли у пункт прийому (поблизу ЗОШ №6).

Координатор Юлія Дуб каже: «Ми дуже вдячні усім, хто долучився до прибирання, ми зробили велику справу. Але є моменти, які сильно розчарували. На жаль, частина людей прийшли, пофотографувалися, трохи прибрали і швидко пішли геть. Ще більше не дослухалися до прохання сортувати сміття і зносити його у визначене місце. Це спричинило те, що організатори мусіли витратити ще багато часу та сил щоб позносити залишені у різних місцях пакети до точки збору, а там їх розв’язувати і сортувати. Якби  це робилося одразу при зборі, то ми б змогли віддати на переробку значно більше сміття».

Також ФРІшники разом з ініціативними громадянами допомогли відремонтувати дитячий майданчик у парку.

Після прибирання активісти мали можливість відпочити на організованому Тетяною Лемак зеленому еко-майданчику. Там дівчина разом з подругами пригощали усі солодощами, розповідали школярам про лекції на тему екології, проводили майстер-клас з декупажу, збирали використані батарейки та дарували еко-торби від Юлії Дички активним учасникам ЗУЧу.

«Шкода, що так мало людей прийшло до нас на еко-острівець, але ми гарно провели час. Діти, що до нас завітали після прибирання набережної просто чудові, такі розумні та енергійні. Можливо наступного разу люди будуть активнішими» — каже Тетяна Лемак.

Усі організатори ЗУЧу в Ужгороді сходяться на тому, що слід підіймати рівень екологічної свідомості у громадян, а паралельно з тим потрібно рятувати природу міста від завалів сміття, які з кожним роком тільки накопичуються.

Також організатори висловлюють особливу подяку фірмі “AVE”, фотоклубу “Ракукрс” та усім, хто долучився до цієї кампанії!
Більше фото та інформації тут:
http://vk.com/zuch_uzh

https://www.facebook.com/events/463703857032392/?fref=ts

Залишити відповідь