“Смолоскип” оголошує відбір тез на “Семінар Творчої Молоді”!

Share

 Починаючи з цього року, в рамках Семінару української творчої молоді, що є давнім та перспективним партнером ВМГО “Фундація регіональних ініціатив”, окрім традиційних круглих столів та тренінгів, учасники матимуть нагоду слухати окремі навчальні курси, розроблені більш досвідченими та давніми семінаристами. У той спосіб розпочне діяльність Відкритий альтернативний університет (ВАУ), зміст навчання в якому визначатимуть самі його слухачі. Цього року буде запропоновано курси:

1) “Глобалізація: світовий процес та його впливи на Україну”. Лекторка – Ірина Патроник, директорка з питань комунікації Міжнародного центру політичних

студій.

2) “Історія та теорія ненасильницького спротиву”. Лектор – Максим Кицюк, історик, голова ВМГО “Фундація регіональних ініціатив”.

Також відбудуться круглі столи:

1) “Українська національна ідея – реальність чи можливість?” Модератор –
Андрій Шийчук.

2) “Русский мир як гуманітарний та політичний дискурс”. Модератор – Максим Майоров.

3) “Політиками народжуються, навчаються чи стають випадково?” Модератор – Віталій Паздрій.

4) “Ґендерні війни: новий наступ патріархату на права людини в Україні”. Модераторка – Тамара Марценюк.

5) “Мультилінгвізм в Україні та світі”. Модератор – Сергій Солтис.

6) “Сучасне мистецтво в Україні – актуальність, соціальність, інтеграційність”. Модератор – Ярослав Мінкін.

Шанси потрапити на семінар дають тези виступу на одному із запропонованих круглих столів (1-2 с.) АБО есе з проблематики, дотичної до котрогось із запропонованих курсів (обсяг аналогічний). Тези або есе мають бути надіслані на адресу виконавчого директора МБФ “Смолоскип” – rosemkiv@gmail.com

Термін подачі тез або есе – 1 березня 2013 р. Ми залишаємо за собою право не розглядати заявки надіслані пізніше.

Нижче пропонуємо анотації круглих столів, запропоновані модераторами.

Щасти всім!

 

Андрій Шийчук:

Українська національна ідея — реальність чи можливість? Круглий стіл продискутує, яка саме зараз ідея об’єктивно об’єднує всіх українських лівих, правих, синіх, жовтих і т.д., а вже потім — ту, яка мала би об’єд-ну-вати (тобто реалізм замість ідеалізму, хоча не без останнього). Стіл мав би таку ідею або вивести і показати, або ствердити, що чогось такого як актуальна українська національна ідея нема (і, як варіант, не може бути).

Максим Майоров:

“Русский мир” як гуманітарний та політичний дискурс. Для обговорення пропонується актуальна та конроверсійна тема про нібито належність України до цивілізаційної спільноти під назвою “Русский мир”  РМ). Актуальність теми зумовлена відносно нещодавнім початком інформаційної кампанії з просування концепту РМ, а також помітним завзяттям цієї кампанії в Україні. Для більшості, хто належать до протилежних таборів у ставленні до РМ, це поняття абстрактне, збірний образ добра або ж зла. Учасникам круглого столу пропонується відійти від абстракцій, відкинути упередження та подиви-тися тверезо на дане явище. Серед питань, які потребують з’ясування та диску-сії, зосередимось на таких: яке наповнення (геополітичне чи культурологічне) превалює у даному концепті? що саме розуміється під означенням “русский”? яке співвідношення зовнішніх (РФ) та внутрішніх (Україна) зусиль у розвитку і просуванні даного концепту у нас? які перспективи просування ідеї РМ в Україні? як виглядає РМ на фоні інших цивілізаційних концептів нашого регіону (Європа, Євразія тощо). У процесі відбору тез перевага буде надаватися тим, які не містять патетичних оцінок та закликів.

Віталій Паздрій:

Політиками народжуються, навчаються чи стають випадково? Протягом двох годин обговоримо шляхи становлення політика, національного лідера. Що необхідно для майбутнього політика: харизма, дії і результати, спеціальна освіта? Може все разом або щось тільки одне? А можливо випадкова подія когось піднесе на “владний Олімп”? Цікавим буде обговорення, наскільки є необхідними та ефективними політичні семінари, тренінги, школи, система під-готовки державних службовців тощо? Запрошуємо до широкої дискусії щодо шляху становлення національних і регіональних лідерів та політиків.

Тамара Марценюк:

“Гендерні війни”: новий наступ патріархату на права людини в Україні. Питання спрямованої на досягнення гендерної рівності державної гендерної політики є невід’ємною складовою формування і відтворення демократичного суспільного устрою. Попри проголошувану і здійснювану протягом останніх десяти років в Україні державну гендерну політику, українське суспільство стикається із суперечливими ініціативами, які активно втручаються у процеси поширення прав людини в Україні. За останні три роки в Україні спостерігаємо процес інституціоналізації так званого “анти-гендерного руху”, представленого низкою ініціатив, що займаються так званою “боротьбою із гендером, гей-диктатурою та ювенальною юстицією (правами дітей)”. “Стоп-гендер” ініціативи активно розробляють агітаційну літературу, знімають ролики, організовують марші, надсилають листи в органи державної влади. Які причини та можливі наслідки цієї боротьби? Чи її актуалізація пов’язана із передвиборною кампанією? Хто “стоїть” за анти-гендерними організованими формами патріар-хатного супротиву? Що переможе в сучасному українському суспільстві – дискурс прав людини чи патріархатні уявлення про “традиційну сім’ю”.

Сергій Солтис:

Мультилінгвізм в Україні та світі. Що таке мультилінгвізм. Причини й витоки мультилінгвізму в світі. Міфи, легенди та реальність мультилінгвізму в Україні та світі. Чи взагалі є мовний конфлікт в Україні та світі або це навязано ЗМІ в окремих країнах? Вплив політичних перепетій на мови в розрізі останніх 20 років у світі.

Ярослав Мінкін:

Сучасне мистецтво в Україні – актуальність ,соціальність, інтеграційність. Це круглий стіл ,під час якого учасники дізнаються про новітні тенденції та регіональні особливості українського мистецтва, його соціальну спрямованість та євроінтеграційну складову. Основний меседж заходу “Культура й мистецтво сьогодення – це прагнення демократії”. Круглий стіл буде складатись з доповідей про стан різних напрямків сучасного мистецтва в Україні й має перерости в дискусію про миттєве й вічне.

Залишити відповідь