НАЛЕЖНО ПОШАНУВАЛИ ВАСИЛЯ СИМОНЕНКА

Share

Зима. Скільки віршів, загадок присвячено чудовій порі року.

І саме на ці свята припадає День народження «витязя нової української літератури» Василя Андрійовича Симоненка, якому в цьому році виповнилося б 78 років. Різдвяний настрій створено в Черкаській обласній науковій бібліотеці ім. Т. Г. Шевченка, де і відбувся вечір памяті поета, журналіста, відомого не лише в Україні, а і за його межами. Організатором цього заходу стала Черкаська обласна організація Національної спілки письменників України. Звичайно, серед присутніх в основному – люди старшого покоління, та приємно, що була і  молодь. Василь покинув земний світ у 28 років…

Активісти Черкаського міського осередку Всеукраїнської молодіжної громадської організації «ФРІ» дали можливість присутнім заглибитись у прочитання Симоненківської поезії, адже роздруківки із віршами поета, а особливо їхнє роздавання перед заходом створило на здивування сприятливу атмосферу та  піднесений настрій, як у присутніх, так і «фрішників». Звертання: «А дайте, будь ласка, ще…» викликало навіть посмішку.

Доречний та вмотивований сценарій, почергові виступи ведучих Валентини Коваленко та Володимира Поліщука (без них уже важко уявити проведення заходів) створили справді ВЕЧІР ПОШАНУВАННЯ ТВОРЧОСТІ ПОЕТА, який відбувся на високому рівні.

 Доречним було відео – розповідь матері Ганни Щербань про сина.  Звучало оповідання письменника «Весілля Опанаса Крокви» у виконанні заслуженої артистки України Тамари Власенко. Не можна обійти увагою і виступ учасників літературного театру Черкаського національного університету під керівництвом Тамари Власенко (до речі, у ньому брала участь фрішниця Оксана Дуплій). Лунають вірші – а в уяві те, про що писав Василь.

Композитор та виконавець Юрко Прокопчук виконав пісню «Де зараз ви, кати мого народу?»

Володимир Трохимович Поліщук назвав усіх лауреатів обласної премії ім. Василя Симоненка, зазначивши, що вона існує із 1995 року. А це Сергій Носань, Микола Негода, Олекса Озірний, Іван Дробний, Григорій Білоус, Наталя Віргуш, Олекса Лищенко, Михайло Слабошпицький, Валентина Коваленко, Ігор Забудський, Катерина Таран, Микола Сніжко, Василь Пахаренко,  М. Іванченко,  Валерій Кикоть, Ігор Осадчий, Валентина Кузьменко-Волошина, Микола Тютюнник, Леонід Даценко. З-за підтримки Національної Спілки письменників засновано Всеукраїнську премію імені Василя Симоненка. Лауреатами минулого року стали Наталя Горішна за поетичну збірку «Під сонцем серця» (у номінації «За кращий художній твір»), та «За кращу першу поетичну збірку» Олена Гусейнова «Відкритий райдер». Композиторка Наталя Саух виконала пісню на слова Наталі Горішної «Абрикосова ніч».

Варто відзначити, що напередодні обласну премію імені Василя Симоненка отримав Серій Руднєв за поетичну збірку «Жарини слів».

Було вшановано хвилиною мовчання Миколу Негоду, якому б цьому році виповнилося б 85 років.

Вечір закінчено, а шанувальники творчості Василя довго не розходились.

Залишити відповідь