ФРІ має бути мережевою в кожному місті!

Share

Вдруге за багато поколінь ФРІшників був створений первинний осередок місцевої організації ВМГО “Фундація Регіональних Ініціатив” (ФРІ). Наслідуючи приклад Ужгородської ФРІ початку 2000-них, Київська місцева організація ФРІ тепер має розгалудженішу структуру – в спільноті київських ФРІшників виділилась автономна команда з власним самоврядуванням.

13 січня 2013 року відбулись перші збори нової команди, до якої долучились 10 активістів, які тепер працюватимуть разом з новообраною Головою осередку Ганною Рожковою.

“ФРІ повинна мати мережеву структуру не тількі по всій Україні, а й окремо в кожному населеному пункті,” – сказала Ганна Рожкова, а також повідомила, що найближчим часом члени первинного осередку звернуться в Раду Старійшин ФРІ з проханням визначити процедуру взяття на облік керівними органами ФРІ первинних осередків.

Створення первинних осередків організації може стати вирішенням однієї з головних менеджерських проблем ФРІ – одному Голові та одному Правлінню місцевої організації важко координувати роботу великої кількості членів організації. До того ж, у разі винекнення непорозумінь між лідерами ФРІ, усі можуть продовжити діяльність у лавах організації, створивши автономні одна від одної команди.

Тепер для того, щоб Голова або заступник новоствореного первинного осередку автоматично увійшов до складу Правління Київського місцевого осередку ФРІ, в первинному осередку має бути 20 членів.

Під час установчих зборів первинного осередку з’явився насичений план роботи на перші півроку діяльності осередку. До нього увійшли не лише перевірені часом та досвідом минулих поколінь ФРІшників школи, кіноклуби та тренінги, а й низка нових проектів. Одним з них є “Зустрічі з відомими людьми”, який планується як статичний проект, що відбуватиметься щомісяця. Також Київський осередок матиме можливість стати співорганізатором видавничого фестивалю “Видавничий нон-стоп”, який проходитиме у квітні в Києві на базі університетів.

Члени новоствореного осередку повні бажання спрямовувати свою енергію та активність на реалізацію проектів та прагнуть долучитися до життя ФРІ. Гарною можливістю об’єднати команду та поспілкуватись з досвідченими ФРІшниками буде подорож до міста Рівне на ФРІ-Школу Рівненської ФРІ.

Тож бажаємо новій команді наснаги, вдалих проектів та нових можливостей!

Раніше, у 2010 році, низка тематичних первинних осередків (культури і дозвілля, освіти, волонтерства, екології) була створена в рамках Миколаївської ФРІ. Пік їхньої діяльності припав на 2011 рік. Зараз у Миколаївській ФРІ планують відновити практику створення первинних осередків.

Ганна Рожкова,
Аліна Львовіч,
Антон Голобородько,
Михайло Лебедь

ДОВІДКОВО зі СТАТУТУ ВМГО „ФРІ”:
4.12. Первинні осередки ВМГО „ФРІ”
4.12.1. У своїй діяльності первинні осередки (організації), районні, міські та інші організації керуються цим Статутом та програмними документами ВМГО „ФРІ”.
4.12.2. Обов‘язок реалізації цілей та завдань ВМГО „ФРІ”, повного забезпечення гарантованих нею своїм членам прав лежить на її осередках.
4.12.3. Первинні осередки входять до відповідної міської чи районної організації, на території дії якої адміністративно знаходяться та беруться на облік їх керівними органами, або Секретаріатом ВМГО „ФРІ”, якщо районні або міські організації на даній території відсутні. Первинні організації створюються за місцем проживання, місцем роботи, навчання та іншим, при наявності не менше 3-х членів і реєструються керівними органами організацій, до яких входять.
4.12.4. Первинні організації регулюють свої відносини з державними органами відповідно до діючого законодавства.
4.12.5. Первинні осередки ВМГО „ФРІ”:
– ведуть облік членів первинної організації;
– беруть участь у проведенні в життя рішень ФРІ, пропаганді її ідей;
– співпрацюють з громадськими організаціями та іншими об‘єднаннями громадян, які діють у межах Конституції України та чинного законодавства;
4.12.6. З метою координації зусиль можуть створюватись спільні координаційні органи кількох первинних осередків, компетенція та структура яких визначається зборами первинних осередків, що об’єднались.
4.12.7. Найвищим органом первинної організації є збори. Збори первинного осередку правомочні, якщо запрошення взяти участь у їх роботі отримали більше 2/3 членів первинного осередку. Збори первинного осередку скликаються не рідше одного разу на квартал. Позачергові збори первинного осередку скликається керівними органами первинного осередку або місцевого осередку, або на вимогу не менше 1/3 членів осередку.
4.12.8. Збори первинного осередку для виконання поточної роботи обирають Голову первинного осередку, а при наявності 20 і більше членів Голову та заступника, один з яких в обов’язковому порядку автоматично кооптується до складу Правління місцевого осередку як представник осередку. Такий член Правління має рівні права з іншими членами Правління обраними Конференцією місцевого осередку на час виконання повноважень Голови або Заступника Голови осередку ФРІ.

Залишити відповідь