Верховний Представник ЄС не може публічно засудити порушення прав людини в Центральній Азії

Share

Фундація Регіональних Ініціатив у складі Мжнародної платформи «Громадянська солідарність» висловлює свій жаль з приводу того, що під час останнього візиту до Центральної Азії Представника ЄС з Іноземних Справ ним не було висловлено чіткої позиції щодо порушення прав людини у цих країнах.

Між 27 та 30 листопада баронеса Кетрін Ештон, Верховний Представник Європейського Союзу з іноземних справ та політики безпеки, здійснила свій перший офіційний візит до чотирьох з п’яти республік Центральний Азії (до Киргизстану, Узбекистану, Таджикистану та Казахстану). В кожній з цих країн вона провела переговори з президентами держав.

Міжнародна платформа «Громадянська солідарність» вважає, що візит мав бути використаний як можливість більш рішуче передати повідомлення ЄС щодо підтримки прав людини та громадянського суспільства.

Офіційні візити такого рівня – рідкість в країнах Центральної Азії. Кожна з республік Центральної Азії має великі проблеми в сфері прав людини та демократії.

Хоча дискусії Ештон з головами держав були конфіденційними, публічні заяви, які вона згодом зробила, свідчать про однобічний акцент на питання енергетики, безпеки та торгівлі під час переговорів, в той час як питанням прав людини приділялося мало уваги.

Відповідальність ЄС виступати відкрито у питаннях прав людини у країнах третього світу підтверджується Міжнародним зізнанням від 12 жовтня 2012 року, коли було оголошено, що Нобелівська премія за «просування миру та примирення, демократії та прав людини» буде надана Європейському Союзові.

Михайло Каменєв, представник ФРІ: «Доволі дивно, що Ештон жодним чином не висловилась щодо ситуації з правами людини в Центральній Азії. А від утисків там страждають у тому числі наші друзі та партнери з  молодіжних організацій, а також журналісти та правозахисники. Ситуація там часто є жахливою. Невже в Європі Центральну Азію сприймають як регіон, якому взагалі не властиві демократія та верховенство права з повагою з повагою до прав людини? Певно, там, де є
газ та інші природні ресурси, очі єврочиновників не бачать диктаторської дикості. А якщо бачать, то не вважають за необхідне якось на це реагувати».

Залишити відповідь