ФРІшниця презентувала книжку «Інформація в Україні: право на доступ»

Share

dscВ харківській та києвській книгарнях “Є” відбулася презентація книжки «Інформація в Україні: право на доступ» за авторства Харківської ФРІшниці, Оксани Нестеренко.

Книжка стала підсумком чотирирічної роботи Оксани в галузі дослідження забезпечення права на доступ до інформації в Україні. Актуальність книжки визначається недавнім прийняттям Закону України “Про доступ до публічної інформації” та проблемами в реалізації громадянами прав, наданим цим законом та Законом України «Про інформацію».

Книжку замислено як своєрідний міст, що мусить об’єднати теоретичні здобутки та практику, іншими словами, ця розвідка є спробою дати чітке уявлення про право на доступ до інформації як правового феномену, з’ясувати, які саме правові механізми сприяють його найкращому забезпеченню й наскільки вони втілені в Конституції України та нещодавно ухвалених Законах України “Про доступ до публічної інформації” й “Про інформацію” (в новій редакції), та одночасно довести хибність і навіть шкідливість для свободи інформації імплементації у національну правову систему таких правових категорій, як інформаційна безпека, інформаційний суверенітет“, зазначає Оксана.

Оксана Нестеренко, член Харківської ФРІ з 2009 року, викладач Національної юридичної академії ім. Я.Мудрого , експерт у галузі доступу до публічної інформації, член харківської правозахисної групи, кандидат юридичних наук та активний правозахисник.

фото – Юрій Чумак, текст – Юрій Сулима

4 thoughts on “ФРІшниця презентувала книжку «Інформація в Україні: право на доступ»

  1. Да, можна, вона спершу взагалі презентувалась на Форумі видавців

Залишити відповідь