Акція пам’яті «Розстріл мирної демонстрації в Жанаозені: ми пам’ятаємо»

Share

16 грудня о 17.00  у м. Києві, на площі біля “Арки дружби народів” учасники акції запустять небесні ліхтарики в знак пам’яті загиблих та постраждалих під час трагічних подій в м. Жанаозені.

Минув рік після розстрілу мирної демонстрації. Влада продовжує приховувати реальну картину трагедії та намагається заборонити обговорювати ці події. Тому потенційних організаторів цьогорічного мітингу до річниці трагедії вже засудили до адміністративного арешту.

Ми хочемо продемонструвати, що такі дії не здатні зупинити солідарність. Ми підхоплюємо акцію наших казахстанських колег і закликаємо приєднатися до неї всіх, хто не згоден з такими жахливими проявами антилюдяності та порушення будь-яких національних та міжнародних стандартів прав людини. Ми закликаємо приєднатися до цієї акції в інших містах України.

Ініціатор акції:  Центр Громадянських Свобод.

Акцію вже підтримали:
ВМГО «Українська Асоціація Студентського Самоврядування»
ВМГО “Дебатна Академія”
ВМГО “Фундація Регіональних Ініціатив”
Центр інформації про права людини
Проект “Без кордонів” центру «Соціальна дія»
Незалежна Студентська Профспілка “Пряма дія”
Автономна Спілка Трудящих 

Детальніше про трагічні події в Жанаозені:

16 грудня 2011 року в м. Жанаозені (Казахстан) правоохоронними органами була розігнана мирна демонстрація нафтовиків, які вимагали виплатити заборгованість по заробітній платі. В результаті застосування сили за офіційними даними загинуло 17 осіб, близько 89 поранено. Нафтовики стверджують, що кількість вбитих та поранених значно занижена. Влада досі не дала належну оцінку цим подіям та не покарала винних. Натомість 37 демонстрантів опинилися на лаві підсудних, з них близько 20 були визнані винними  в організації «масових заворушень»  та засуджені до позбавлення волі.

На цьому записі, зробленому з вікна над площею Жанаозена видно, як міліція стріляє в мирних демонстрантів, а потім добиває поранених: http://www.youtube.com/watch?v=Aio4hQc6iE4

Контакти:

+380504112047 Валерія Рибак

Подія на Facebook: http://www.facebook.com/events/230973300368409/?notif_t=plan_user_invited

Тут ви можете завантажити символічні картинки до акцій та встановити на місці аватарки. Тим самим висловити свою солідарність із людьми, які продовжують добиватися правосуддя у цій справі.

Залишити відповідь