2450 знищить свободу мирних зібрань! – заява протестуючих організацій

Share

Наші організації впродовж останніх років провели кілька сотень масових вуличних протестів, в яких взяли участь сотні тисяч людей. Це акції непокори після вбивства студента Ігоря Індила, акції спротиву ухваленню нових Трудового та Житлового кодексів, вуличні акції в рамках кампанії «Помста за розкол країни!» та податкового майдану, протести в рамках кампанії «Проти деградації освіти!» та антистудентських постанов урядів Тимошенко та Азарова, блокування прийняття законопроекту 2450 у 2010 році та інші.

Це справжня вулична демократія, а не круглі столи, експертні обговорення, семінари чи інші офісно-паркетні заходи. Ми гарно знаємо, що таке свавілля: нас і членів наших організацій затримувала міліція, на нас складали протоколи, судили, наші акції забороняли недолугі суди, нас пресував Беркут тощо. Ми не тільки добре вивчили теорію свободи мирних зібрань, а й на власній шкурі відчули її практику.

Керуючись отриманим досвідом, ми стверджуємо, що за умови прийняття законопроекту 2450 у тому вигляді, яким він є зараз, більшість вищезгаданих мирних зібрань просто не відбулася б.

Нам дуже важко зрозуміти позицію окремих представників правозахисного руху, для яких гарно написаний текст законопроекту 2450 важливіший за його реальне застосування в разі прийняття. Ми поважаємо їхню діяльність в інших сферах, однак просимо не чіпати мирні зібрання. Ми щиро закликаємо колег вийти з офісів і спробувати провести хоча б десяток реальних мирних протестів. Теорія значно красивіша за практику. Переконані, що реальність українського правозастосування кардинально змінить їхні теоретичні викладки.

Вкотре наголошуємо, що прийняття законопроекту 2450 у його нинішньому вигляді (не залежно від долі законопроекту 10569) — це ліквідація права на мирний протест. Нам є що захищати! Ми не відстоюємо позиції будь-якої з провладних чи опозиційних сил. Ми боремося за СВОЄ право, яким постійно користуємося. І поки в експертних колах тривають дискусії про правові теорії, звичайні українці щодня організовують в середньому дев’ять мирних протестів. При цьому кількість проведених мирних зібрань в 11 разів перевищує кількість судових заборон! Прийняття законопроекту 2450 змінить цю статистику на протилежну. Детальний аналіз загроз цього законопроекту читайте за посиланням — http://zmina.org.ua/?p=3586

Ми закликаємо всіх небайдужих 17 вересня захистити свободу мирних зібрань в Україні під Погоджувальною радою депутатських фракцій Верховної Ради та в усіх областях України. Адже 6 вересня у Верховній Раді Голова фракції Партії Регіонів запропонував депутатам голосувати за законопроект 2450 під час наступного сесійного тижня (18-21 вересня).

Володимир Чемерис, від імені Всеукраїнської громадського об’єднання «Інститут Республіка»

Катерина Чепура, від імені Громадянського руху «Відсіч»

Сергій Мовчан, від імені Незалежної студентської профспілки «Пряма Дія»

Михайло Каменєв, від імені Всеукраїнської молодіжної організації «Фундація Регіональних Ініціатив»

Залишити відповідь