Президент підписав закон про заборону куріння в громадських місцях

Share

Вітаємо усіх, хто долучився до боротьби проти епідемії тютюнопаління в Україні! Відтепер курити заборонено в усіх місцях громадського харчування. Вітаємо також усіх ФРІшників, які долучались до лобіювання цього закону!

Президент України Віктор Янукович таки підписав закон про обмеження місць куріння. Про це повідомляє прес-служба голови держави.

Закон визначає низку громадських місць, де заборонено куріння тютюнових виробів, електронних сигарет і кальянів. Штраф за куріння в недозволених місцях встановлено від 1 до 10 тис. грн. За розміщення попільничок або куріння в ресторанах законом передбачається штраф від 1 до 10 тис. грн, а невідведення спеціальних місць для куріння, необладнання їх витяжкою або іншими засобами для видалення тютюнового диму також карається штрафом у розмірі від 1 до 10 тис. грн. Закон вступає в силу через 6 місяців після опублікування.

Згідно з новим законом, курити не можна:
– в закритих приміщеннях місць громадського харчування (зараз не менше 50% площі відводиться для залів з курцями);
– в приміщеннях закладів культури (зараз дозволено в спеціально відведених для цього місцях);
– в приміщеннях закритих спортивних споруд (зараз дозволено в спеціально відведених для цього місцях);
– у ліфтах і таксофонах;
– в установах охорони здоров’я;
– у навчальних та освітньо-виховних закладах;
– на дитячих майданчиках;
– на спортивних майданчиках, стадіонах:
– в під’їздах житлових будинків;
– в підземних переходах;
– в громадському транспорті (включаючи транспорт міжнародного сполучення).

Крім спеціально відведених для цього місць, куріння також заборонено в приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності; в приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян; в приміщеннях гуртожитків; в аеропортах і на вокзалах.

Закон уточнює положення законодавства про зобов’язання власників або орендарів приміщень щодо відведення спеціальних місць для куріння. Їх зобов’яжуть або повністю заборонити куріння в своїх приміщеннях, або відвести спеціальні місця для куріння.

Документ вносить додаткову відповідальність за невживання заходів з припинення куріння в приміщеннях підприємств (організацій) громадського харчування.

Залишити відповідь