We did it!

Зробимо Україну чистою! 2012. Як воно? Львів – 10 днів після акції

Share

28 квітня у Львові, як і в по всій країні, відбулася екологічна акція «Зробимо Україну чистою» в рамках всесвітнього проекту «Let’s do it», який об’єднує близько ста країн світу впродовж останніх п’яти років. Метою громадської акції  стало  прибирання парків, а також необхідність показати небайдужість  львів’ян, спонукати їх до підтримання чистоти та краси рідного міста. Таке прибирання відбулось не тільки у попередньо запланованих парках – Сихівському, Скнилівському, Замарстинівському,  П’ятому та парку «Знесіння», до заходу також долучилась СЗШ № 29 у Винниках, активісти Студентського Братства Львівщини у Рясному, представники козацтва у парку «Погулянка» та «Екофани» у парку «Боднарівка», де, окрім прибирання, також встановили смітники. Не оминуло прибирання і передмістя Львова – так група активістів-екстремалів прибирала Чортові скелі неподалік с. Лисиничі та представники ГО “Простір свободи” у с. Глина Наварія.

Загальна кількість людей, що взяли участь в львівській акції – 601. Спільними зусиллями було зібрано 1505 120-літрових пакетів сміття, з них 469 пакетів зі склом, 497 –  з пластиком та 539 пакетів іншого сміття. В рамках акції все зібране скло та пластик відправили на вторинну переробку, а інші побутові відходи – на сміттєзвалище.

We did it!

Організатори акції – молодіжні громадські організації – ЛМО ВМГО «Фундація Регіональних Ініціатив», ЛОГО «Борець», ГО «Католицьке скаутство Європи», Інститут Громадського Лідерства та за підтримки Львівської міської ради вивели на прибирання своїх активістів та партнерів –  міжнародну студентську організацію AIESEC, команду SIFE ЛНУ імені Івана Франка, команду Екофанів Львова, ГО Центр «Молода Дипломатія» та ГО «Самопоміч». Осторонь екологічної проблеми не залишились також і комерційні компанії – корпорація «Артеріум», мережа супермаркетів «Ашан», мережа магазинів «Watsons», працівники міжнародної аудиторської компанії «KPMG», «OTP Bank» та мережа магазинів живої косметики «LUSH Ukraine». До акції приєднались теж і всі небайдужі львів’яни та навіть декілька американців, які неподалік аеропорту у Скнилівському парку долучились до боротьби з екологічною проблемою.

Організатори акції у процесі підготовки використовували нетипові способи розповісти про акцію та залучити львів’ян – у центральній частині міста – на площі Ринок та сусідніх скверах “допомоги просили дерева”.

Як зазначив місцевий координатор «Зробимо Україну Чистою! 2012», член ВМГО «Фундація Регіональних Ініціатив», Мелех Ярослав важливим у підготовці та проведенні акції був приклад словенців: «Словенія – невелика країна у Центральній Європі, за площею трохи більша за Львівську область, у якій на зміну екологічної ситуації вийшло 250 000 словенців, це близько 15% населення країни». Як підкреслив Ярослав це дуже успішний і важливий крок, зроблений у цій країні, і Україні варто перейняти досвід словенців, адже: «..як відомо, якщо 10% соціальної групи мобілізуються навколо вирішення якоїсь проблеми, то решта 90% автоматично долучаються до цього також», – зазначив співорганізатор «Зробимо Україну Чистою! 2012» у Львові Назар Полянський. Він також висловив свою думку з приводу викликів та перспектив  подальших дій у вирішенні цієї екологічної ситуації:

«А що далі?! Таке питання задали собі організатори акції “Зробимо Україну чистою” у Львові.

Ми розуміємо те, що не там чисто, де прибирають, а там  – де не смітять. Тому потрібно змінювати свідомість наших місцевих жителів для того, щоб в паркових зонах, і не тільки, можна було насправді відпочити, а не спотикатися об порожні пляшки з під алкоголю чи ще з якогось сміття. Громадські організації, які активно долучилися до цього соціального руху, дійшли спільної думки в тому, що потрібно протягом року показувати громадськості, що сміття яке вони викидають в парках потрібно забирати із собою.

Наступними нашими кроками буде те, що зберемо всі небайдужі ГО для того, щоб спільними зусиллями протягом року працювати із громадськістю. Далі будемо добиватися того, щоб принаймні при виходах із парків стояли смітники для того, щоб відвідувачі парків мали змогу викинути сміття.

Як ми знаємо, Львів є центром Західної України, тому потрібно працювати також над тим, щоб цей рух поширився на весь Західний регіон. Також оскільки до Львова щорічно приїздить багато туристів, иакож чимало студентів навчаються у Львові, то їх треба також навчити того, що смітити це є ганебно. І напевно, наша кінцева мета є в тому, щоб люди були екологічно свідомі, де б вони не були, бо під час акції вразив один випадок: 4 американців допомагали прибирати в парку, притому багатьом було дивно для чого? і так ненадовго в Україні…але для себе зробив висновок: є ще нам чому вчитися..

Неоминулась акція і без родзинок – враження від проведення акції  координатора прибирання Сихівського  лісопарку Христини Волосацької:

«28 квітня на акції «Зробимо Україну Чистою» в Сихівському лісопарку допомагали прибирати хлопець і дівчина, які вразили нас своєю дружністю та взаємопорозумінням.

Було цікавим почути звідки вони дізналися про акцію, а саме те, що це була пропозиція дівчини, яка радо була прийнята хлопцем. Також вони досить відповідально поставилися до самого процесу прибирання. Цікавим було спостерігати за реєстрацією цієї пари, їхньою взаємодопомогою! Після акції вони вирішили забрати банер, і прозвучала пропозиція повісти його в їхній кімнаті! Досить оригінально, що в нас є такі свідомі і креативні люди! Побільше таких!!!»

Залишити відповідь