У Харкові відбувся круглий стіл на тему «Молодіжні підсумки роботи Верховної Ради»

Share

04.05.2012 активістами Харківської ФРІ в рамках проектів «Молодіжної Варти» був проведений круглий стіл за участі представників політичних партій, громадських організацій та ЗМІ.
Перша частина заходу складалася із презентації громадського молодіжного руху «Молодіжна Варта», що вів постійний моніторинг парламентських політичних партій на предмет виконання ними своїх передвиборчих обіцянок молоді, від самого початку каденції нинішньої Верховної Ради із 2007 р. Аудиторії були продемонстровані відеоматеріали із багатьох вуличних акцій Варти, зокрема двом Маршам безквартирної молоді, коли сотні молодих людей із всієї України об’єднавшись пройшли протесаною ходою центральними вулицями Києва, повз ключові урядові будівлі, вручивши нагадування політикам про їхні ж обіцянки для молоді. Проте головною темою презентації була все-таки кропітка аналітична робота над законопроектами, що так чи інакше стосуються молоді. Презентувавши досягнення Молодіжної Варти учасники перейшли власне до самої дискусії навколо наболілих проблем молоді.
На початку дискусії представники різних партій у традиційній манері почали змагання гаслами в тему хто ж кращий. Були навіть дуже гарячі моменти, один із таких моментів ледь не привів до серйозного конфлікту. Але за допомогою раціонального підходу модераторів абсурдний популістських конфлікт вдалося направити у розумне русло. Після того всі учасники від партій нарешті зрозуміли, що треба перейти до чогось розумного і почалася справжня дискусія.
Цей круглий стіл не став виключенням у плані обговорення найболючіших тем для молоді – зокрема житлової проблеми. Депутатом Мереф’янської міської ради Харківського району Харківської області була дана найцінніша рекомендація щодо поширення практики надання покинутих (недобудованих) об’єктів комунальної власності молодим родинам, що об’єднавши зусилля добудовували чи реконструювали такі об’єкти після чого в них можна жити. Нажаль таке вирішення житлової проблеми є лише превентивним заходом реалізація якого можлива лише у невеличких містах та селах.
Підсумком круглого столу стала домовленість між представниками громадських організацій про створення громадського молодіжного руху на Харківщині, метою діяльності якого буде робота із кандидатами у депутати по мажоритарним округам на майбутніх парламентських виборах. По-перше на предмет включення до їхніх передвиборчих програм пунктів, що стосуватимуться молоді, а по-друге контроль виконання таких програм вже обраними депутатами Верховної Ради і по-третє всебічна співпраця із такими депутатами на предмет проблем молоді на Харківщині.

Залишити відповідь