Справу Донецьких активістів МАМИ повернули до міліції ФОТО!

Share

11 квітня під стінами Ворошиловського районного суду два десятки молодих людей стверджували, що столицею України є Києв, 2+2=4, а у Міжгір’ї дорогі дачі. У цей же час у приміщенні суду розглядалася справа донецьких активістів правозахисної ініціативи МАМИ, яких звинувачували у дискредитації діючої влади за публічне згадування судимостей Президента.

Суддя Бухтіярова І.О., розглянувши матеріали справи постановила повернути адміністративний матеріал до Ворошиловського райвідділку міліції для додаткового оформлення, зазначивши зокрема, що “в протоколі про адміністративне правопорушення не підтверджені обставини та не надані суду документи в обґрунтування обставин, які свідчать про скоєння правопорушення, за яким вони підлягають притягненню саме за ст.173 КУпАП”.

Організатори сьогоднішньої акції та в той же час звинувачувані підкреслюють, що не мають нічого проти судимостей Януковича, навіть більше того, обіймання ним найвищої посади у державі цілком може бути демонстрацією можливостей з ресоціалізації колишніх засуджених.
“Проте коли артикуляція загальновідомого факту стає причиною політичних переслідувань з боку правоохоронців, просто промовчати не можна. Учора – херсонці, сьогодні ми. Якщо допустити легітімізацію такої практики, то завтра прийдуть і за вами. І рішення суду є доброю ознакою того, що у суді не буде продовжено того свавілля, який царує у Ворошиловському райвідділку МВС”, – впевнений Олександр Кисельов, координатор МАМИ в Донецьку.

Олександр Кисельов, Дмитро Дядик та Богдан Манюков заявили, що вже оскаржили своє незаконне затримання у міській прокуратурі та написали скарги на ім’я начальника райвідділку. У подальшому вони планують добиватися повного виправдення та притягнення до відповідальності посадових осіб, що незаконно затримали їх та відвезли до відділені на службовому авто 1534 та участкових інспекторів міліції Сороковського, Юзюка та Стоянова, склавших протоколи.

Нагадаємо, що інцидент стався 27 березня під час всеукраїнської акції “Міліція – досить клеїти молодь!”, котру МАМА провела у Києві та більшості обласних центрів України на знак підтримки херсонських студентів, яких правоохоронні органи з початку березня переслідують через розклеювання аналогічних листівок із «неправдивими чутками» про Президента України Віктора Януковича.

В усіх регіонах акція успішно відбулася і не мала зауважень з боку правоохоронних органів, лише співробітники Ворошилівського РВВС ГУ МВС України в Донецькій області побачили в діях молодих активістів наступне «правопорушення»:
«…находясь возле входной калитки поста ГУМВД Украины в Донецкой области, совершил мелкое хулиганство, а именно дискредитировавши действующую власть в лице Президента Украины В.Ф. Януковича, совершили акцию путем разворачивания плакатов с изображением Президента Украины и текстом на плакатах «Широка страна моя родная, много в ней лесов, полей и рек. Я другой такой страны не знаю, Президент которой бывший зек», а так же надписью – «В Херсоне за эту листовку хотели посадить студентов».

«Уряди усіх цивілізованих країн поважають право на свободу слова і свободу вираження поглядів. Це означає, що кожен громадянин може вважати будь-яку посадову особу своєї країни хоч божеством, хоч прибульцем з іншої планети, хоч жабою. Вважати і заявляти про це публічно», – наголошує МАМА.

На її думку, українська молодь живе за такими ж переконаннями й не лякається дій влади, яка пробує карати за поширення загальновідомих фактів та висловлювань на захист права, гарантованого Конституцією України та основоположними міжнародними документами.

Залишити відповідь