Виступ кобзаря у Рівному

Share

Від концерту Віктора Пашника у Рівному чекали багато. Ця людина вже практично стала легендою серед поціновувачів колоритної української музики. Воно й не дивно, адже гітара, бандура і гарна пісня – це найбільше захоплення музиканта. Віктор сам зінається, що за 30 років життя, він практично ніде не працював, переважно мандрував і співав. Відтак, бандура стала його годувальницею, а гітара коханкою.

В невеликому залі підліткового клубу, артист розпочав свій виступ з короткої мініатюри, яку склав про свого товариша.

watch?v=sBya8nUp9QQ&feature=player_embedded

Неймовірно сильний голос, віртуозна гра і змістовні тексти – ось, що відрізняє цього артиста від інших виконавців. Ще – справжння, некомерційна любов до музики і людей, які зібралися її послухати. За 20 гривень, які присутні могли, за бажанням, здати вкінці концерту, кобзар відстпівав понад дві години. При цьому, він не втомлювався веселити рівнян історіями про свої пригоди у мандрах, розповідав про різні міста, про любов до України, рідної землі і свого народу.

Несподіваною була пісня на білоруській мові заспівана Віктором під бандуру.

Сьогодні частина рівнян змогла відчути силу українских кобзарів, яких завжди поважають люди і бояться вороги. Навряд чи вдасться передати словами емоції, які переживаєш, слухаючи пісні про рідну землю, про необхідність важкої роботи на її благо, про силу і відвагу, яка потрібна щоб повстати проти ворогів… Для більшості – це пустий звук. Однак, є люди, які здатні перетворити ці слова на реальні відчуття, щоб донести їх в голови і серця українців.


Віктор Пашник закінчив єдину в Україні школу кобзарів. В цьому навчальному закладі навчаються тільки хлопці


З Рівного кобзар помандрує виступати до Кам`янець-подільського, потім в Київ, пізніше на схід України, в Росію та Білорусію. Його концертний тур закінчиться аж перед Великоднем


Віктор Пашник сам пише тексти та музику для гітари. Під бандуру артист переважно виконує українські народні пісні


– Комусь вигідно, щоб ти хворів і пігулки продавати всюди, комусь вигідно, щоб ти згорів у вогні алкоголю і облуди.
Комусь хочеться, щоб ти хотів подивитись в ящику рекламу. Комусь вигідно, щоб ти здурів і продав у рабство рідну маму.
Комусь вигідно, щоб я забув рідну мову, говорив на english. Комусь вигідно, щоб я забив болт на себе і пахав на інших…
Я співаю, щоб почули ті, кому вигідно оце творити. Мене завтра мо не буде у житті, але комусь вигідно ще жити.
Буде бій – священна боротьба, та без зброї сам народ, як зброя. Злидням – Ні, брехні – Ганьба, а любові присягнемо стоя…

Для ФРІ Рівне takeinfo.net

Залишити відповідь