Підсумок СТУДЕНТСЬКОЇ ПРАВОЗАХИСНОЇ КАМПАНІЇ «БЕЗВОДНИК»

Share

Минулого тижня в Національному університеті водного господарства та природокористування адміністрація вузу, під приводом поліпшення економічного стану ВНЗ та у зв’язку з підвищенням вартості оплати комунальних послуг, почала «просити-вимагати» в студентів ВНЗ оплатити благодійний внесок для університету (серед студентів фігурувала сума 500 грн, декан одного з факультетів заявив, що розмір “благодійних” внесків становить 600 грн). Дана інформація дуже швидко поширилась серед студентів університету.

Тому, 28 січня 2012 року в НУВГП стартувала студентська правозахисна кампанія «Безводник», одними з ініціаторів якої стала Рівненська ММГО “ФРІ” та молодіжна платформа “Яскраво”.

Основною метою кампанії стало інформування студентів ВНЗ, про те, що вимагання даних внесків є незаконним і такі дії повинні каратися згідно українського законодавства.

В рамках кампанії «Безводник», активісти Олексій Сидорець, Андрій Логащук та Віталій Примак провели спілкування з багатьма десятками студентів та з представниками адміністрації університету.

Правозахисна кампанія  “Безводник” ставила собі за мету:

1) Інформувати студентів про неправомірність дій адміністрації НУВГП

2) Зупинити  сплату “благодійних внесків” студентами

3) Почути офіційну позицію адміністрації ВНЗ.

Завдяки втручанню громадськості кампанія досягла своєї мети і привернула увагу журналістів, звичайних громадян та прокуратури. Було проведено низку зустрічей з представниками адміністрації університету, слова якої протирічили один одному

Саме завдяки втручанню громадських активістів прокуратура міста Рівного проводить офіційну перевірку «водного» університету та питання добровільно-примусових внесків було винесено на публічний рівень.

На цій інформаційній ноті студентська кампанія “Безводник” закінчується .

Результату досягнуто – студенти отримали інформацію про те, що “благодійні внески” адміністрації ВНЗ можна не сплачувати.

Той факт, що правозахисна кампанія закінчилась не повинен засмучувати студентів та “веселити” адміністрацію НУВГП. Далі за інформування та захист студентів беруться громадські організації Рівного та України. Вони будуть стежити за ходом перевірки, яку здійснює прокуратура стосовно діяльності ВНЗ та особисто пана Гурина, ректора НУВГП.

Незабаром слід очікувати спільної ініціативи від громадських організацій “Антикорупційна скринька ”, спрямованої на інформування студентами громадськості про факти корупції у їхньому ВНЗ.

Автори: Сидорець Олексій ,Примак Віталій

Перебіг кампанії  “Безводник” з погляду ЗМІ:

Молодь-ДІЄ Підсумок СТУДЕНТСЬКОЇ ПРАВОЗАХИСНОЇ КАМПАНІЇ «БЕЗВОДНИК»

1+1 ( ТСН) Переполох серед студентів та викладачів найбільшого університету Рівного

OGO .ua За борги НУВГП розраховуватимуться студенти?

OGO .ua Благодійні внески у НУВГП планували збирати з виховною метою

TakeInfo.net Прокуратура вияснить, чи вимагають у студентів НУВГП гроші

One thought on “Підсумок СТУДЕНТСЬКОЇ ПРАВОЗАХИСНОЇ КАМПАНІЇ «БЕЗВОДНИК»

  1. Правильно писати з великої літери – Молодіжна платформа “Яскраво”
    Це так, на майбутнє :)

Залишити відповідь