Вбивцю студента Індила не посадили. У Києві та Житомирі – стихійні акції протесту

Share

Вбивцю студента Ігоря Індила Сергія Приходька засудили на 5 років позбавлення волі без відбування покарання з відтермінуванням на два роки. У обвинувачувальному вироку, який сьогодні, 5 січня, зачитували у Деснянському районному суді, суддя вказував на незаконний характер утримання Індила в міліції.

Суд кваліфікував дії Приходька за ч2 ст. 365 Кримінального Кодексу “Перевищення влади або службових повноважень”. Також йому заборонено обіймати певні посади протягом двох років.

Сергій Приходько досі працює в тій самій міліції Шевченківського району. За час процесу його підвищили до капітана.

Суд , як і прокуратура, не зміг встановити, що призвело до важкої травми голови Ігоря, від якої він помер. Дільничого засудили за те, що він безпідставно затримав студента та силою затягнув його до камери.

“У вироку суддя згадав і широкий суспільний резонанс справи, яка знизила рівень довіри до МВС”, – повідомив із зали суду правозахисник Михайло Каменєв, заступник Голви ВМГО “Фундація Регіональних Ініціатив” (ФРІ).

У Києві та Житомирі сьогодні ввечері молодь з різних молодіжних та студентських організацій та профспілок ваштувала стихійні акції протесту. Завтра має відбутися акція у Сімферополі. Патрульні міліціонери, які проходили по Майдану у Києві, погрожували учасникам акції особистим оглядом та доставкою до райвідділу, говорячи що в них є “орієнтування на схожих людей”. Але швидко пішли після того, як побачили пресу. Активісти ж під час мітингу закликами до масштабних протестів.

Приходько та його адвокат вироком незадоволені. Обидві сторони планують подавати апеляції.

Під час зачитання вироку у суді перебувало до десяти бійців спецпідрозділу “Грифон”.

Як відомо, 18 травня 2010 року У Шевченківському районному відділку міліції загадковим чином загинув студент Ігор Індило. Його загибель викликала хвилю протестів молоді і стала для громадьськості символом свавілля правоохоронців.

Це вже друге рішення Деснянського суду у цій справі.

Весною 2011 року суддя Маргарита Васильєва вирішила, що прокуратура не з’ясувала причини смерті та відправила справу на дорозслідування. Але прокуратура домоглася скасування цього рішення.

Суддя Олексій Панасюк вже виніс одне рішення по цій справі, амністувавши колегу дільничного Сергія Коваленка.

Джерела: ФРІ, “Українська правда”, “Свідомо”

Стаття 365 Кримінального кодексу України. Перевищення влади або службових повноважень 

   1. Перевищення влади або службових повноважень, тобто умисне вчинення службовою особою дій, які явно виходять за межі наданих їй  прав  чи повноважень, якщо вони завдали істотної шкоди охоронюваним законом правам, інтересам окремих громадян, державним чи громадським інтересам, інтересам юридичних осіб, - 

   карається виправними роботами на строк до двох років або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на строк від двох до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двохсот п'ятдесяти до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 

   2. Перевищення влади або службових повноважень, якщо воно супроводжувалося насильством або погрозою застосування насильства, застосуванням зброї чи спеціальних засобів або болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого, діями, за відсутності ознак катування, - 

   карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Залишити відповідь