Прес-конференція: Три законопроекти “Про вищу освіту”. Позиція молоді

Share
ФРІКиїв, Хрещатик, 4, 10:30, 17 січня

Нагадуємо, у Верховній Раді зараз зареєстровано три законопроекти “Про вищу освіту”. Перший – Кабінету Міністрів, розроблений Міністерством світи і науки, молоді та спорту. Другий – Арсенія Яценюка і Лесі Оробець. Третій – Юрія Мірошниченка. І це як не парадоксально, до всіх трьох ми маємо претензії. Ні, ми не вередуємо – просто жоден з них в достатній мірі не враховує права студентів. Тож студентські та молодіжні організації, які вже рік воюють проти деградації освіти в Україні, вирішили не підтримувати жоден з законопроектів, і зануритись у перемовини.

Так, перемовини з нами зараз ведуть представники усіх авторів законопроектів. Але якщо хтось з них вам скаже, що домовився з нами – не вірте. Нам важко вірити в обіцянки політиків. Тим більше, що, згідно з Регламентом Верховної Ради, зміни в законопроекти можна вносити лише після першого читання, а після першого читання виграє лише один з них. Бо усі альтернативні (без іншого спеціального рішення-голосування парламенту) будуть автоматично зняті з розгляду. Тож політики можуть і забути про обіцянки, як тільки позбавляться конкурентів…

Тож зараз ми придивляємося і… готуємо протести. Вулиця залишається останньою зброєю молоді.

ВМГО “Фундація Регіональних Ініціатив” (ФРІ), Громдянський рух “Відсіч”, Незалежна студентська профспілка “Пряма Дія”, Громадянська служба “Свідомо”.

За додатковою інформацією звертайтесь за тел.: +38 067 404 26 46 (Михайло)

Залишити відповідь