Міжнародний день інвалідів

Share

У 1992 році в кінці Десятиліття інвалідів Організації Об’єднаних Націй (1983-1992 роки) Генеральна Асамблея проголосила 3 грудня Міжнародним днем інвалідів.

Це Десятиліття було періодом підвищення інформованості і вживання заходів з метою поліпшення становища інвалідів і забезпечення для них рівних можливостей.

Пізніше Асамблея закликала держави-члени проводити заходи в ознаменування Дня, маючи на увазі подальшу інтеграцію в життя суспільства осіб з інвалідністю.

Проведення 3 грудня Міжнародного дня інвалідів спрямовано на привернення уваги до проблем івалідов (зараз доцільніше казати День людей із обмеженими можливостями), захист їх гідності, прав і благополуччя, на привернення уваги суспільства до переваг, які воно отримує від участі інвалідів у політичному, соціальному, економічному і культурному житті.

Мета, заради якої цей день був проголошений, повне і рівне дотримання прав людини і участь інвалідів в житті суспільства. Ця мета була поставлена у Всесвітній програмі дій відносно інвалідів, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН в 1982 році.

Члени молодіжної громадської організації Фундація Регіональних Ініціатив (ФРІ) в м. Черкаси також не залишились байдужими до цього дня. 3 грудня вони завітали до сімей, що виховують діток з функціональними обмеженнями та вручили їм подаруночки. Під час зустрічі члени організації гуляли з такими дітками, спілкувались, малювали малюнки та проводили реабілітаційні вправи. Батьки були задоволені та вдячні за проведений час і попрохали, щоб це була не остання зустріч. Тому було домовлено, щоб зустрітись наступного разу 19 грудня- на День Святого Миколая та провести не менш цікаву зустріч.

Іра Безкровна, член «ФРІ»

Залишити відповідь