ТОП-5 українських міністрів отримали антипремію “Кращий розбудовник стіни між владою та громадськістю”

Share

Дмитро Табачник, Сергій Тігіпко, Андрій Клюєв, Михайло Кулиняк та Микола Присяжнюк потрапили до ТОП-5 розбудовників стіни між владою та громадськістю. Такі результати були оприлюднені у ході презентації «Загальнонаціонального звіту із моніторингу формування громадських рад при центральних та місцевих органах виконавчої влади» на прес-конференції 8 листопада.

«У звіті ми хотіли показати, як органи виконавчої влади виконали урядову постанову по створенню громадських рад. Результати моніторингу засвідчують, що майже половина центральних органів виконавчої влади досі не зрозуміли суспільної важливості громадських рад. Адже на сьогодні лише при 37 ЦОВВ із 78 сформовано громадські ради», – заявив М.Лациба, керівник програм Українського незалежного центру політичних досліджень, що долучився до розробки цього звіту.

Експерт зазначив, що серед міністерств було проведено рейтинг сприяння щодо створення громадських рад. Список формувався відповідно до 5 критеріїв: дотримання термінів формування громадських рад, прозорість роботи ініціативної групи, демократичність у проведенні установчих зборів, наявність необхідних документів на офіційному сайті органу влади, сприяння з боку органу влади у формуванні громадської ради.

«Рейтинг виявив як лідерів у формуванні рад, так і лузерів. Найкращі показники у міністерств, які очолюють Михайло Єжель, Віктор Балога, Олександр Лавринович, Костянтин Грищенко та Борис Колесніков. А от міністрів п’яти відсталих міністерств ми вважаємо за доцільне нагородити символічною антипремією за якісну побудови стіни між владою та громадськістю – кельмою. Дані нагороди будуть передані цим міністрам», – сказав М.Лациба.

У обговоренні питання взяли участь Максим Лациба – керівник програм Українського незалежного центру політичних досліджень, Ольга Мулярчук – координатор проектів у сфері громадської участі Українського незалежного центру політичних досліджень, Тарас Гаталяк  – керівник програм з прав людини Громадянської мережі ОПОРА, Михайло Лебедь – “Фундація Регіональних Ініціатив” (ФРІ); Володимир Чемерис – голова правління Інституту “Республіка”, Володимир Купрій – виконавчий директор Творчого центру ТЦК, Олексій Кляшторний – голова профспілки “Народна солідарність”.

Загальнонаціональний звіт із моніторингу формування громадських рад при центральних та місцевих органах виконавчої влади опубліковано у книзі “Громадські ради в цифрах: загальнонаціональний звіт із моніторингу формування громадських рад при ОВВ”, яку підготувало Партнерство інститутів громадянського суспільства на підтримку громадських рад. ВМГО “Фундація Регіональних Ініціатив” (ФРІ) входить у Партнерство. Відповідно – інформація від ФРІшників також потрапила в Загальнонаціональний звіт.

  1. Рейтинг сприяння міністерств щодо створення громадських рад (180 KiB) 08.11.2011
  2. Таблиця оцінок рейтингу сприяння міністерств щодо створення громадських рад (34.5 KiB) 08.11.2011
  3. Громадські ради в цифрах: загальнонаціональний звіт із моніторингу формування громадських рад при ОВВ (2.5 MiB) 08.11.2011

Залишити відповідь