ЗАСВІТИВСЯ ВОГНИК В ОЧАХ ДІТЕЙ

Share

Особливої уваги заслуговують люди із обмеженими можливостями. І тому багато залежить від тих, хто поряд, допомагає адаптування у житті, знайти своє місце під сонцем.

Важливо, щоб ніхто не залишився байдужим і подарував часточку свого тепла дітям, адже будь-яке порушення розвитку – це трагедія, але чи не найбільшого співчуття викликають діти із дитячим церебральним паралічем.

Пам’ятаючи заповідь «Допоможи ближньому, не пройди мимо чужої біди», активісти Черкаського міського осередку “Фундації регіональних ініціатив” провели акцію протягом 26 серпня – 1 вересня у місті Черкасах «Подаруй радість» (охоплений Південно-Західний район та район Сєдова).

Що може бути кращим від усміхнених облич і побажань дітей: «А ви ще прийдете. Навчіть мене російської мови». Саме таке побажання висловила восьмикласниця Оксанка С.

Заняття відбувалися як в індивідуальній формі (спілкування на побутові теми, логопедичне обстеження, учителем-логопедом надавалися певні рекомендації щодо корекції порушень звуковимови, удосконалення лексико-граматики), так і в підгруповій (семеро осіб). Пропонувалися завдання із розвитку памяті (так як у багатьох спостерігаються певні складнощі). Дітям сподобалася гра на знаходження асоціацій «Я іду в похід». Велику увагу приділено дрібній моториці рук, зокрема малюванню олівцями номера домашнього телефону (звичайно у картинках), використовуючи цифро-буквений код (прийом Школи ейдотехніки), пальчиковій вправі «Вилізла квітка». Для розвитку асоціативного мислення запропоновано гру «Асоціації», де учасникам необхідно було знайти тваринку, предмет, яких немає на картинках (наприклад, педагог називав слово море, а на малюнку серед інших картинок – динозавр). Упершу чергу такі заняття удосконалювали пізнавальну активність, викликали інтерес до співпраці із дорослими, емоційного контакту створювали ґрунт для подальшого самовдосконалення.

Хочеться вірити, що нарешті суспільство ще більше зверне увагу на осіб із обмеженими можливостями. Не можна на цьому зупинятися. Спілкування із дітками, їхніми батьками продовжується і в телефонному режимі, і зустрічами (які із жовтня стануть систематичними – один раз-двічі на місяць).

Сподіваємось і на молодь, котра долучиться до більш проведення заходів із дітьми із ДЦП, адже по місту таких дуже багато, а ми охопили лише два мікрорайони.

Оксана Галаєва,

Черкаський міський осередок «ФРІ»

Конт. тел.: 0930841429

Залишити відповідь