В Рівному студенти сказали що вони думають про псевдореферендум Табачника

Share

24 жовтня 2011 року о 13 годині в м.Рівне, біля 7 корпусу Національного університету водного господарства та природокористування пройшла акція протесту проти псевдореферендуму Табачника щодо законопроекту «Про вищу освіту».

Організаторами акції в Рівному стали Фундація Регіональних Ініціатив та Незалежна студентська профспілка Пряма Дія.

Саме цього дня міністерство освіти проводило Всеукраїнський студентський референдум щодо законопроекту «Про вищу освіту». А студенти вищих навчальних закладів Рівненщини вийшли висловити свою думку щодо брехливого референдуму, який приховує основні недоліки даного законопроекту.

Основною метою даного заходу було привернути увагу громадськості та влади до того, що студенти повністю не підтримують законопроект і хочуть внесення їхніх пропозицій до даного законопроекту.

Аналіз останньої редакції законопроекту тут – http://moloddie.rv.ua/?p=439

В акції протесту взяли участь близько 50 студентів, які представляли всі основні вищі начальні заклади Рівненщини.

Протест проходив в такому форматі, що студенти мали із зав’язаними очима відтворити голосування на референдумі, в знак того, що майже жоден з них не читав законопроекту.

За кілька годин до початку протесту Начальник охорони громадського порядку м.Рівного, капітан Савчук Дмитро Віталійович запрошував організаторів акції на неформальне спілкування. Після отримання відмови, був дзвінок від заступника начальника Рівненької міліції підполковник Романа Михайло Михайлович, який запропонував зустрітися в сусідньому кафе, для «спільного узгодження алгоритму проведення акції»

Під час проведення акції, міліціонери намагались  по-різному перешкодити проведенню протесту. Одному з учасників акції Віталію Примаку, погрожували затриманням, для встановлення особи після того,як він відмовився відповідати на вимогу назвати адресу проживання та ВНЗ в якому він навчається.

Під час акції, до студентів вийшли проректор Національного університету водного господарства та природокористування, та заступник декана одного з факультетів, та почали відганяти учасників акції від університету.

В цілому в результаті захід пройшов досить успішно. Тому Ми дякуємо всім учасникам за допомогу. І надіємся, що зміни до законопроекту будуть внесені.

Координатор акції:

Сидорець Олексій – +38(098)88-125-44

Член ВМГО «Фундація Регіональних Ініціатив»

Залишити відповідь