Мистецтво слова – мистецтво думки

Share

Третього жовтня у Черкасах відбулася цікава зустріч із відомими письменниками Маріанною Малиною та Сергієм Пантюком. Сергій Пантюк, відомий слеміст, поет, письменник та видавець, у Черкасах не вперше. Він представив творчість Маріанни Малиної словами: «Таких романів ще не було в Україні. Містичні детективи про дітей-індиго, це дійсно незвичайно і дуже цікаво». Як розповіла згодом письменниця, роман «Фіолетові діти» зацікавив не лише українських читачів, тема надможливостей і взаємовідносин дітей із дорослими прийшлася до смаку й іноземним читачам, книгу було перекладено грецькою мовою і видано Афінським видавництвом «KINHTRO».

Загалом письменники провели три зустрічі: у Черкаському національному університеті, в обласній бібліотеці для юнацтва імені Василя Симоненка та майстер-клас у Черкаській організації Національної спілки письменників України. Гості блискуче презентували свою творчість, вели невимушений та цікавий діалог із аудиторією. Атмосфера на всіх зустрічах була надзвичайно теплою та позитивною.

Студентам університету Сергій Пантюк розповів про свою професійну діяльність як письменника, так і видавця. Він багато шуткував та читав свої вірші. Його виступи незмінно закінчувалися оваціями вдячних слухачів. Маріанна Малина не лише розповіла про свої твори, а й приділила велику увагу конкурсу «Коронації слова», зазначивши: «На цей конкурс рукописи подаються анонімно, а незалежне журі уважно розглядає твори. Незаангажована оцінка дає змогу кожному талановитому письменнику отримати відзнаку, незалежно від віку, статі та місця проживання. Конкурс кожного року відкриває нові цікаві імена. А ще «Коронація слова» знайомить автора із потенційними видавцями. Тому, усі хто пише — не бійтеся, надсилайте свої доробки на конкурс!»

Удало підібрана тематика виставки книг в юнацькій бібліотеці, що мала назву: «Книжкові лабіринти. Фантастика. Містика. Детективи», дала змогу глибше поринути у чарівний світ не лише фантастики, але й містики.

У бібліотеці було презентовано книги «Фіолетові діти» та «Випалений шлях». Маріанна Малина пише для молоді (школярів, студентів), але її книги можуть зацікавити і старше покоління, адже шкільна тематика знайома кожному. У творах письменниці, незважаючи на містично-фантастичну обгортку, висвітлюються вічні теми — непрості відносини молодого покоління зі світом дорослих. Легка мова, обґрунтовані діалоги, дають змогу читачеві легко ввійти у світ надзвичайного.

Із задоволенням письменниця поділилася деякими творчими секретами. Вона розповіла, що кожен герой – це збірний образ, тому реальних стовідсоткових прототипів не існує, хоча деякі епізоди можуть містити в собі реальні події. Вона також відзначила, що деякі надзвичайні явища описала, використовуючи розповіді очевидців. Ще Маріанна розповіла, що від задуму до реалізації твору проходить доволі багато часу. Спочатку, письменниця уявляє сцени у всіх подробицях і тільки потім, записує.

Доречним і змістовним було проведення майстер-класу у Спілці письменників, де молоді автори, члени Черкаського обласного літературного об’єднання імені Василя Симоненка, змогли почути корисні поради від письменників. Був проведений змістовний аналіз усіх поданих творів місцевих майстрів ліричного пензля.

При аналізі поетичних доробок, яких була переважна більшість, чимало корисних порад надав саме Сергій Пантюк. Він, як талановитий поет, щедро ділився власним досвідом. Особливо запам’яталося його спостереження: «Є поети, які в рік пишуть п’ять геніальних творів, а є такі, що пишуть п’ятсот, серед яких потім знаходиться декілька прохідних». Напутніми були і його слова: «Не бійтесь бути сміливими, не бійтесь бути не такими, як інші. Не бійтеся виходити за межі і бути самобутніми!».

Усі зустрічі пройшли на одному подиху, як сон. Варто відзначити позитивну роль в організації та проведенні заходів: кафедру української літератури та компаративістики Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, юнацьку бібліотеку імені Василя Симоненка, Черкаську організацію НСПУ, подякувати черкаським фрішникам Юлії та Сергієві Гончарам.

Оксана Галаєва,

Черкаський міський осередок «ФРІ»

Залишити відповідь