Круглий стіл: “Як студентські організації ставляться до реформи вищої освіти?”

Share

Запрошуємо вас 27 жовтня (у четвер) о 14.00 взяти участь у публічному обговоренні змін до чинного освітнього законодавства з представниками молодіжних об’єднань і рухів та офіційних студентських організацій Донеччини. Ініціатори – Постійна комісія з питань молодіжної політики, спорту, освіти, науки та волонтерського руху Громадської ради при Донецькій облдержадміністрації. Зустріч відбудеться у конференц-залі Донецького прес-клубу (вул Овнатаняна, 4, другий поверх).

Захід приурочено до закінчення всеукраїнського референдуму щодо освітніх реформ, що проходить 24-25 жовтня у вузах України. «Зміна законодавства про вищу освіту має відбуватися максимально прозоро та обов’язково з врахуванням думки самих студентів. На жаль, сьогодні ми не бачимо навіть спроб зробити це», – впевнений голова постійної комісії Олексій Шишлянніков. Студентський референдум, на його думку, є суто формальністю і не вносить жодної ясності у цей процес – достатньо лише ознайомитися із текстом бюлетеню.

У зустрічі візьмуть участь:

  • представник Української асоціації студентського самоврядування, голова Постійної комісії Громадської ради при Донецькій ОДА Олексій Шишлянніков;
  • голова Донецького осередку «Фундації Регіональних Ініціатив» Дмитро Дядик;
  • представник студентської профспілки «Пряма дія» Олександр Кисельов.

Також до участі запрошено представників профспілкових організацій та органів студентського самоврядування ВНЗ Донеччини та зацікавлені особи.

Питання до обговорення:

  • Комерціалізація вищої освіти: виправдана необхідність чи умисна новація?
  • Прояви корупції.
  • Яка роль органів студентського самоврядування: захист прав студентів чи старт кар’єри?
  • Чи є майбутнє автономії вищих навчальних закладів?
  • Думки студентства щодо нової редакції Закону “Про вищу освіту”, розробленої Міністерства освіти, науки, молоді та спорту України.

Партнери заходу: Донецький осередок УАСС, Донбаська асоціація розвитку студентського самоврядування, «Фундація регіональних ініціатив» (ФРІ), Незалежна студентська профспілка «Пряма дія», громадський рух «Відсіч», громадська організація «Альянс».

Інформаційний супровід – ДОГО «Донецький прес-клуб» http://pclub.dn.ua/

За більш детальною інформацією щодо круглого столу звертайтесь до голови постійної комісії за телефоном (050) 471-90-43 або електронною поштою alexgrek@i.ua

Для довідки:

Громадська рада при Донецькій обласній державній адміністрації – це постійно діючий колегіальний консультативно-дорадчий орган, який створений згідно Постанови Кабміну за № 996 від 03 листопада 2010 року для забезпечення участі громадян у формуванні та реалізації державної політики.

Установчі збори по обранню нового складу Ради були проведені 25 січня 2011 року. Її членами стала 71 особа, з числа представників інститутів громадянського суспільства, які працюють на території Донецької області. Громадською радою створено 13 постійних комісій, які охоплюють всі сфери життя територіальних громад регіону.

28 лютого 2011 року головою Ради обрано Кіпеня Володимира Порфировича, керівника ДОГО «Донецький інститут соціальних досліджень і політичного аналізу».

Аналіз “законопроекту Табачника” від студентських та молодіжних організацій – https://fri.com.ua/?p=12635

Залишити відповідь