ФРІшник звернувся в Генпрокуратуру стосовно незаконних дій Держземагентства

Share

Сергій Перникоза, делегат ВМГО “Фундація Регіональних Ініціатив” (ФРІ) у обраній 16.06.2011 Громадській раді при Державному агентстві земельних ресурсів України, звернувся до Генерального прокурора України з проханням скласти припис про вчинення правопорушеннь посадовими особами Держземагентства. Сергій також просить Генпрокуратуру вчинити інші дії передбачені законодавством України, з метою притягнення до відповідальності посадових осіб Держземагентства, винних в ухилянні від виконання функції, покладених на них постановою Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. N 996 та висуненням незаконних вимог в листі Держземагентства від 08.07.2011 р. № 10293/25/11-11.

Нагадуємо, що раніше, 16.06.2011, в актовому залі Держземагентства, у відповідності з Постановою КМУ № 996, вже проводились установчі збори по формуванню складу Громадської ради при Держземагентстві. Факт проведення установчих зборів був зафіксований як уповноваженим представником Держземагентства, так і на відеоносій. Члени новоутвореної Громадської ради передали протокол установчих зборів разом з копіями документів Голові Держземагентства для затвердження складу Громадської ради у відповідності з Постановою КМУ № 996. Проте Держземагентство в усіх офіційних заявах відмовилося затверджувати персональний склад новоутвореної Громадської ради з причин, що не відповідають жодному пункту Постанови КМУ №996. Зокрема, одна з названих причин – Держемагенство не отримало від протестуючих “повного пакету документів”. Таким чином “за бортом” тоді опинилися такі організації як “Громадянська позиція”, “Поступ”, “Фундація Регіональніх Ініціатив”, Профспілка працівників галузі земельних відносин України, профспілка “Народна солідарність”, “Народний парламент України”, “Студентський патруль країни” та інші. У зв’язку з цим, 15 інститутів громадянського суспільства, що 16.06.2011 увійшли до складу Громадської ради при Держземагентстві, у липні-серпні провели серію протестів проти дій Голови Держземагентства.

“Вимога Держземагентства, викладена в листі від 08.07.2011 р. № 10293/25/11-11 про надання всіх оригіналів документів (протоколи лічільної комісії, бюлетні для голосування та ін.), є незаконною відповідно до ст.19 Конституції України, ст. 9 Типового Положення про громадську раду при міністерстві, іншому центральному
органі виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласній, Київській та Севастопольській міській, районній, районній у мм. Києві та Севастополі державній адміністрації затверженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. N 996 та ст. 365 Кримінального Кодексу України,” – вважає делегат ФРІ.

Сергій Перникоза таж впевнений, що таким чином Держземагентство ухиляється від виконання функції, покладених на нього Постановою Кабінету Міністрів № 996, і просить Генпрокуратуру вжити заходів відповідно до статей 3, 8, 21, 22, 24, 38, 152 Конституції України, статей 19-24 Закону України “Про Прокуратуру”, Постанови КМУ від 03.11.2010 № 996 “Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики”.

Залишити відповідь