Громадськість виступила проти свавілля “мажорів”

Share

Сьогодні у Києві громадськість провела акцію “ПрОтягнення до відповідальності”, вимагаючи правосуддя у справі луганського депутата. Вчора акція на цю тему відбулась у Луганську. Разом громадськість та ЗМІ вже добилися першого результату – за побиття жінки депутата Романа Ландіка вчора виключили з Партії регіонів.

Під час столичної акції символічне опудало “мажора” протягнули від офісу Партії регіонів до Генеральної прокуратури України та залишили його на сходах приміщення як знак суспільного вердикту над усіма порушниками закону, незалежно від їх походження, статусу чи рівня достатку. Також громадськість передала звернення до Партії регіонів з вимогами – позбавити депутатського мандата та публічно осудити Романа Ландіка та його батька, які більше не достойні представляти інтереси народу. Представники громадських організацій також закликали правоохоронні органи покласти край свавіллю “мажорів” у країні. Зі свого боку вони готові надати необхідний захист та допомогу потерпілим від “мажорського” свавілля, а також викликати публічний розголос усіх випадків приниження гідності чи порушення прав українських громадян на підставі родинних зв’язків з владою.

Акція громадськості була організована з метою застерегти владу, що постання правопорушника перед судом не повинно стати лише поодиноким красивим театральним жестом Партії регіонів та керівництва держави. І якщо влада справді хоче боротися за дотримання закону, то повинна створити систему, яка б працювала автоматично і карала б всіх порушників закону, навіть тих, які самі обіймають високі посади, або чиї батьки перебувають близько до владної годівниці. Без цього можливе покарання Романа Ландіка перетвориться на фарс, покликаний прикрити всю хибність існуючої правоохоронної системи.

Учасниками акцій в Луганську та Києві були і активісти ВМГО “Фундація Регіональних Ініціатив” (ФРІ). ФРІшники також трохи допомогли з організацією столичної акції, яку ініціювало позапартійне та політично незаангажоване Партнерство більше 50 громадських організацій “Новий Громадянин”.

Нагадуємо, що напередодні 11 липня кілька десятків громадських організацій (в тому числі – ФРІ) звернулися із офіційним зверненням до Президента України Віктора Януковича, генерального прокурора Віктора Пшонки, народних депутатів України та керівництва Партії регіонів з вимогою забезпечити об’єктивне розслідування подій, які відбулися у ресторані “Баккара” у місті Луганську 4 липня, та покарати винних. У своїй заяві громадськість також нагадала, що в Україні відомо чимало інших випадків, коли близькі до влади люди скоювали дії, які можна кваліфікувати як злочин. Найрезонантніші випадки безкарності “мажорів” зібрано та розміщено у відеоролику, створеному у рамках Партнерства “Новий Громадянин”:

Текст звернення громадських організацій – https://fri.com.ua/?p=11470

One thought on “Громадськість виступила проти свавілля “мажорів”

Залишити відповідь