Миколаївська ФРІ підтримала Всеукраїнську Акцію проти катувань

Share

У четвер, 23 червня, в Миколаєві біля магазину «Сотка» активісти Миколаївської міської молодіжної громадської організації «Фундація Регіональних Ініціатив» провели акцію до Міжнародного дня протесту проти тортур. Про це повідомляє інтернет-видання «Микола.нет».

У рамках її вони влаштували виставку сучасних знарядь катувань, які застосовують українські міліціонери.

Експонати її є звичайними побутовими речами, а експертами,які повідомили про таке специфічне їх застосуванні – колишніми київськими співробітниками органів внутрішніх справ та адвокатами.

Центральна акція розгорнулася сьогодні в столиці, до неї приєдналися кілька міст: Харків, Сімферополь, Чернігів, Донецьк, Луганськ, Миколаїв та інші.

Дані «Фундації Регіональних Ініціатив» свідчать про зростання смертей в українських відділеннях міліції – 51 сталася в 2010 році, а в 2011-му вже 26.

– Пройшов рік з того дня, як в Київському райвідділі міліції був убитий студент Ігор Індило, – каже організатор акції у Миколаєві Катерина. – Своєю акцією ми маємо на меті привернення уваги населення міста до жорстокості, що твориться в міліції. Від імені міської організації «ФРІ», в якій налічується близько 50 членів, ми письмово звернулися в обласну прокуратуру з вимогою звернути увагу на можливу проблему тортур і стежити за дотриманням прав людини органами внутрішніх справ. Тому що в минулому році кількість фактів катувань людей в нашій українській міліції зросла з 600 тисяч до 780-ти тисяч, тобто, кожні 40 секунд в Україні відбувається факт незаконного насильства над особистістю. Ми підготували виставку найбільш часто вживаних міліцейських знарядь тортур: це товста книга, поліетиленовий пакет і пластикова пляшка …

У повідомленні наголошується, що перший том «Війни і миру» Льва Толстого дійсно нагадує знаряддя тортур: у міліції, якщо там взагалі є Толстой, їм, трапляється, б’ють по голові,а в школах раніше – по незміцнілим мізкам учнів (прим. авт) .

Поліетиленовий пакет «у справі» продемонстрував учасник акції – без ризику задихнутися і отримати порцію холодної води в обличчя.

А порожня пластикова пляшка, як повідомили організатори,практично не залишає синців.

Деякі перехожі, яким учасники акції роздавали буклети та листівки-пам’ятки про те, як себе поводити при арешті або затриманні міліціонерами, були цими відомостями сильно шоковані.

Олена Кураса

Залишити відповідь