Всеукраїнський студентський бунт проти “законопроекту Табачника” (Відео)

Share
25 травня захисти своє право!Всеукраїнський студентський бунт проти деградації освіти розпочнеться 25 травня в 20 містах. У Києві о 14:00 молодь рушить зі своїми вимогами з верхнього виходу станції метро “Хрещатик” до Адміністрації Президента та Кабінету Міністрів.

Організатори столичної акції – Незалежна студентська профспілка “Пряма дія”, Всеукраїнське молодіжна організація “Українська асоціація студентського самоврядування” (УАСС), Громадянський рух “Відсіч”, Всеукраїнська молодіжна організація “Фундація регіональних ініціатив” (ФРІ) та ініціативна група викладачів Києво-Могилянської академії. Організатори акції в інших містах (Донецьк, Рівне, Івано-Франківськ, Севастополь, Луцьк, Львів, Дніпропетровськ, Луганськ, Житомир, Хмельницький, Харків, Тернопіль, Кам’янецьк-Подільський, Сімферополь, Канів, Каховка, Миколаїв, Бердянськ, Остріг) – осередки зазначених організацій та їх регіональні організації-партнери. Без політичних партій, припартійних організацій та провокаторів!

Головна вимога ФРІ: “Не допустити реєстрацію у парламенті проекту нового Закону “Про вищу освіту” Міністерства освіти і науки, молоді та спорту (“законопроекту Табачника”), у сьогоднішній його редакції”.
ФРІ також підтримує вимоги організацій-партнерів:
2). Відхилити будь-який законопроект “Про вищу освіту”, в якому не враховані інтереси студентів та викладачів в повній мірі.
3) Підвищити мінімальні стипендії до прожиткового мінімуму, а до того часу заморозити будь-яке підвищення платні за проживання в гуртожитках. Зберегти принципи надання стипендій. Прозоре формування цін за проживання в гуртожитках.
4) За виконання передвиборчої обіцянки Президента щодо збільшення кількості бюджетних місць у ВНЗ (75%).
5) Зменшити існуюче навчальне навантаження на викладачів та ввести повноцінну оплату та заохочення наукового компоненту їх діяльності.
6) Надати реальну автономію вишам.
7) Припинити тиск на органи студентського самоврядування.
8) Звільнити некомпетентне керівництво МОНМС.

Нагадуємо, що всупереч перемовинам з дієвими студентськими та молодіжними організаціями, проект МОНМС продовжує суттєво дискримінувати абітурієнтів, студентів, викладачів. Найбільше хвилюють молодь наступні норми проекту:

  • завуальований, проте фактичний дозвіл адміністраціям ВНЗ збільшувати плату за навчання студентів-контрактників у будь-який час (загалом навіть частіше, ніж раз на рік) і на будь-яку (відмінну від першопочаткової домовленості) суму;
  • фундамент для “стипендіальної реформи”, яка може позбавити стипендій, зокрема, студентів-“четвірошників”;
  • фактичний дозвіл збільшувати навантаження на викладачів;
  • ведення “триступеневої системи вступу” до ВНЗ, що загрожує повернути високий рівень хабарництва в школи та ВНЗ на стадії вступу абітурієнтів;
  • можливість відраховувати студентів з ВНЗ через невизначений “академічний плагіат” (зокрема, в проекті не прописано процедуру, згідно з якою має визначатися, чи є щось “академічним плагіатом”, чи ні);
  • профанація автономії ВНЗ;
  • та ін.
Докладніше про небезпеки “законопроекту Табачника” читайте тут – https://fri.com.ua/?p=9985, http://bit.ly/irtNsK

Нагадуємо, що міністерський проект продовжує бути “братом-близнюком” нещодавно відкликаного через студентські протести законопроекту N7486-1. 31 січня у Києві, Донецьку, Житомирі, Хмельницькому, Харкові, Запоріжжі та Одесі зазначені студентські та молодіжні організації та їхні регіональні партнери влаштували акції протесту проти ухвалення законопроекту N7486-1 “Про вищу освіту”. А 28 лютого у Києві, Харкові, Львові, Донецьку, Житомирі, Івано-Франківську, Миколаєві, Хмельницькому, Рівне та Сімферополі студентство вже протестувало проти усіх законопроектів “Про вищу освіту”, які містили норми, що дискримінують молодь. І 10 березня молодь отримала результат: законопроект N7486-1 був відкликаний його авторами – сімома народними депутатами з головою найбільшої парламентської фракції на чолі.

За додатковою інформацією звертайтесь за тел.: 0445929831, 0681217741 (Михайло)

One thought on “Всеукраїнський студентський бунт проти “законопроекту Табачника” (Відео)

Залишити відповідь