Всеукраїнська акція “Зробимо Україну чистою” у Миколаєві

Share

Чистота  повинна бути щирим намаганням людства, тому що світ,
перед тим як був дарований людині,  сяяв чистотою ранкової роси.

Всеукраїнська акція 'Зробимо Україну чистою' у Миколаєві16 квітня  з ініціативи Миколаївської міської організації ВМГО “Фундація регіональних ініцатив” в рамках підготовки до святкування Днів Європи у Миколаєві відбулася Всеукраїнська акція «Зробимо Україну чистою!”  Це частина міжнародної ініціативи “Let’s do it 2008”, заснованої у 2008 році в Естонії, коли вдалось  залучити більше 50 000 волонтерів і прибрати 10 000 тонн сміття. Потім “заразились” чистотою і інші країни Європи.

В Україні вже проводились проекти з такою задумкою, але меншого масштабу. 5 червня та 25 вересня 2010 року пройшов проект «Зробимо Київ чистим!». 5 червня зібралось більше 520 волонтерів, котрі прибрали 18 парків столиці, зібравши 371 кг пластикових пляшок, 2280 кг скла та 495 мішків з іншим сміттям. 25 вересня майже 700 волонтерів прибрали 20 парків, зібравши 1552 мішки зі сміттям загальним об’ємом 139,3 м3. Зокрема  323 мішки пластику і 424 мішки зі склом.

Цьогоріч національна компанія “Зробимо Україну чистою” охопила близько 56 міст України, об’єднаних однією метою.

Ідея проекту – не просто прибрати довкола, а докорінно змінити ставлення українських громадян до життєвого простору та прищепити в суспільній свідомості потребу не смітити й дбати про довкілля.

У Миколаєві місцем прибирання було обрано територію по вул. Дроговизькій. До акції долучились член спілки багатодітних сімей “Щаслива родина”  – Оксана Федишин, місцеві пластуни – Михайлина Ваксман, Оля Наконечна, Андріана Грица, Андріан Гатала, Андрій Клим та ініціативні миколаївчанки – Марта Плішило і Таня Федишин.

Було зібрано 18 мішків сміття. Переважну більшість складали пластик та скло, папір, пляшки від алкогольних напоїв і т.д.

Зробимо Україну чистоюЗробимо Україну чистою

Головний результат Всеукраїнської акції – в тому, що більше 10 000 українців об’єднали свої зусилля для того, щоб на всю Україну сказати: “Ми хочемо жити у чистій і гарній країні! І ми всі разом готові діяти задля цього!”

Після завершення акції активісти розвішали по Миколаєву плакати із написами “Зробимо Україну чистою”, які привертатимуть увагу мешканців і спонукатимуть до чистоти нашого містечка.

Організатори акції висловлюють подяку власнику магазину “Білосніжка” Андрію Залозі за надані рукавички та пакети для сміття та волонтерам, які знайшли час для суспільно корисної справи.

Більше фото у фотогалереї

Голова ММО ВМГО “Фундація регіональних ініціатив” Оксана Винницька

Залишити відповідь