У Мінську затримано хорошого друга ФРІ – відомого правозахисника – Андрія Юрова

Share

У Мінську затримано правозахисника Андрія Юрова, громадянина Російської Федерації, почесного президента Міжнародного молодіжного правозахисного руху. В Мінську Андрій перебував, оскільки очолює Міжнародну спостережну місію Комітету міжнародного контролю за ситуацією з правами людини в Білорусі, до складу якого входить і ФРІ. Причиною затримання стало те, що Андрій занесений до переліку осіб, в’їзд яких на територію Білорусі небажаний або заборонений.

Ввечері 16 березня до квартири у Міньску, де знаходився Андрій Юров, прийшли співробітники міліції Совєтського району міста. Співробітники повідомили, що Андрій Юров нібито знаходиться в списку осіб, яким заборонено в’їзд до Республіки Білорусь та відвезли до РУВС Совєтського району Мінська, де був складений рапорт. Ніч Андрій провів в РУВС. Зранку його відпустили, видавши припис протягом 24 годин залишити країну. Згідно цього документу, в’їзд Юрову заборонений з 4 березня 2011 до 15 березня 2013 року. Однак, коли Андрій останнього разу в’їжджав до Білорусі 14 березня, в аеропорту під час проходження паспортного контролю, йому не повідомили про те, що йог прізвище внесене до якихось списків «нев’їздних».

«Андрій Юров, голова Міжнародної спостережної місії перебував на території Республіки Білорусь у якості правозахисника, виконуючи правозахисні функції за дорученням Комітету міжнародного контролю за ситуацією з правами людини в Білорусі. Появу громадянина Російської Федерації, відомого міжнародного правозахисника, який не вчиняв жодних протиправних дій, в списках нев’їзних, ми розцінюємо як тиск на правозахисників і свідчення прямого нехтування своїми зобов’язаннями в рамках ОБСЄ з боку Білорусі», – коментує ситуацію Вікторія Громова, заступник Юрова у Місії.

Нагадаємо, що 9 березня при перетині кордону між Україною і Білоруссю затримали і депортували з Білорусі ФРІшника Максима Кицюка, який їхав допомагати роботі Місії. Причина депортації була та сама, що і у випадку Андрія Юрова, знаходження прізвища Кицька в переліку осіб, в’їзд яких на територію Республіки Білорусь небажаний чи заборонений.

Очевидно, що якщо правозахисна діяльність в Білорусі поза законом, то громадські активісти з України і інших країн так само можуть потрапити до списку «нев’їзних». Ані причини потрапляння до цих списків, ані процедури оскарження такого рішення влада РБ не повідомляє.

Залишити відповідь