Хмельницька область не склала екзамен на демократію

Share

Хмельницька область не склала екзамен на демократію. 27 січня 2011 року в приміщенні Будинку рад об 11:00 мали відбутися установчі збори з формування нового складу громадської ради при Хмельницькій облдержадміністрації, відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів № 996. Натомість в цей день і в цьому ж місці були створені не одна, а дві громадські ради. На думку Партнерства інститутів громадянського суспільства на підтримку громадських рад при органах виконавчої влади України (куди входить ФРІ), існують підстави вважати нелегітимними обидві громадські ради.

Відповідно до інформації ініціативної групи, що була розміщена на сайті Хмельницької облдержадміністрації, установчі збори оголошувались на 27 січня на 11:00 в кабінеті 203 Будинку рад. Але зібравшись на зазначений час представники громадських організацій прочекали більше години у холі приміщення оскільки приміщення, де мали проводитись збори було зачинено, без будь яких пояснень. Всі спроби встановити контакт з представниками ініціативної групи, зокрема з її головою, представником Хмельницької обласної організації Українського товариства охорони природи Юрієм Резніковим зазакінчились невдачею. Представники владної структури, безпосередньо управління внутрішньої політики, довгий час втримувались від будь-яких коментарів, лише через годину влада визначилась з остаточною версією, в якій говорилось, що установчі збори вже відбулися о 9 годині ранку. Але на прохання громадськості надати перелік організацій, що взяли участь в зборах чи хоча б їх кількість жодна інформація не надалась. Слід також зазначити, що делегатів не повідомили про зміни в проведення зборів. Крім того, до 12 години на сайті облдержадміністрації було оголошення про проведення зборів, де була зазначено час проведення, а саме 11 година, потім оголошення з сайту прибрали, а наступного дня на ньому з’явилась інформація, про те що установчі збори відбулись і в них взяло участь 18 представників інститутів громадянського суспільства. Також відомо що головою громадської ради було обрано голову Хмельницької обласної організації Українського товариства охорони природи Юрія Резнікова.

– Такі дії влади свідчать проте, що її не потрібна дієва громадська рада, тому в обхід громадського сектору та закону була створена «кишенькова», так би мовити провладна рада, – говорить делегат у громадську раду від Хмельницького осередку «Фундації Регіональних Ініціатив» (ФРІ) Олександр Фортельний.

Наразі представники громадськості, що провели збори на 11 годину чекають відповіді від губернатора про затвердження однієї з рад та пишуть скарги на дії ініціативної групи та представників влади.Читайте також статтю про зазначені події – http://vsim.ua/news/10191189

Залишити відповідь