Вийшов з друку Інформаційний бюлетень щодо створення громадських рад при ОВВ

Share

Щоб допомогти інститутам громадянського суспільства (ІГС) взяти участь в установчих зборах громадських рад при органах виконавчої влади (ОВВ), команда проекту “Сприяння доступу організацій громадянського суспільства до роботи в громадських радах при органах виконавчої влади” підготувала Методичні рекомендації та Інформаційний бюлетень щодо організації роботи ініціативних груп по підготовці установчих зборів по формуванню громадських рад при ОВВ.

Ці рекомендації покликані допомоги ініціативним групам якісно та максимально швидко організувати весь процес виборів, а також заохотити ІГС балотуватись в громадські ради при ОВВ.

Завантажити файли можна тут:

Інформаційний бюлетень для ІГС щодо створення громадських рад при ОВВ – http://gromrady.org.ua/wp-content/uploads/2010/12/bulleten.pdf

Методичні рекомендації щодо організації роботи ініціативних груп по підготовці установчих зборів по формуванню громадських рад при ОВВ та налагодженню їхньої діяльності – http://gromrady.org.ua/?p=1528

Інформаційний бюлетень можна також погортати, двічі клікнувши курсором сюди:

Контактуйте також з нашими громадськими консультантами та телефонуйте на нашу “гарячу лінію” – (044) 592 98 31 (Михайло Лебедь)

Успіхів!

Команда проекту

Нагадуємо, що 3 листопада 2010 р. КМУ постановою КМУ № 996 ухвалив новий порядок створення громадських рад та проведення консультацій з громадськістю. Склад громадських рад буде формуватися не за наказом міністра, а самими інститутами громадянського суспільства. Саме на установчих зборах ІГС зможуть обрати шляхом відкритого рейтингового голосування склад громадської ради, який буде діяти 2 роки.

Проект “Сприяння доступу організацій громадянського суспільства до роботи в громадських радах при органах виконавчої влади”, який здійснюється за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”, має на меті сприяти проведенню чесних та прозорих виборів до громадських рад при органах виконавчої влади відповідно до нового порядку, затвердженого постановою КМУ “Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики” № 996 від 3 листопада 2010 року. Для інститутів громадянського суспільства у проекті передбачено:
•    інформаційний бюлетень із викладом прав і обов’язків громадської ради, порядку її роботи і створення, а також алгоритму залучення до її складу;
•    “гарячу лінію” для консультацій щодо захисту права на участь в громадській раді;
•    приклади документів, які ОГС мають подати для участі в роботі установчих зборів громадських рад.

Крім того, ІГС можуть співпрацювати з консультантами для кожного із органів виконавчої влади, які супроводжуватимуть процес створення громадської ради. Консультанти вже закріплені за 20 міністерствами, майже за усіма обласними державними адміністраціям, КМДА, СМДА та Радою Міністрів АРК.

Команда проекту: Український незалежний центр політичних досліджень; Фундація регіональних ініціатив; Творче об’єднання “ТОРО”; Львівська обласна організація Громадянської мережі “ОПОРА”; Творчий центр ТЦК; Одеський суспільний інститут соціальних технологій; Донецька та Черкаська обласні організації Комітету виборців України; Центр громадського адвокатування (м. Львів); ГО “Нова генерація” (м. Херсон); Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики; Інформаційно-правовий центр “Наше право”; Громадська організація “Філософія серця”; Сумський обласний комітет молодіжних організацій; Суспільна служба України (м. Полтава).

Детальніше про проект “Сприяння доступу ОГС до роботи в громадських радах при органах виконавчої влади” дізнайтеся на сайті http://gromrady.org.ua

Залишити відповідь