Міжнародний кінофестиваль “Docudays Ua” у Харкові

Share

Протягом двох тижнів з 8 до 18 грудня міжнародний мандрівний кінофестиваль с прав людини “Docudays Ua” презентуватиме найкращі фільми цьогорічної програми в Харкові.

“Docudays Ua” уже вп’яте знайомить глядачів з роботами талановитих документалістів з усього світу і щороку його географія розширюється. До програми цьогорічного Мандрівного фестивалю увійшли фільми-переможці 7-го” Docudays UA”, а також фільми-призери найвідоміших фестивалів документального кіно. Цей захід створений для того, щоб засобами кіномистецтва привернути увагу українського суспільства до проблем «звичайної» людини, сприяти розвитку відкритого діалогу про права людини, утвердженню ставлення до людської гідності як найвищої цінності. Усього до уваги глядачі буде представлено 7 фільмів , а саме:

1. “Бірма ВЖ – репортаж із закритої країни” ( Данія, 2008)

Режисер: Андерс Естергорд

Озброєні маленькими камерами, відеожурналісти (ВЖ) у Бірмі є таємними агентами, які передають новини із цієї закритої країни, незважаючи на загрозу ув’язнення і тортур. Їхній матеріал незаконно переганяють із Бірми і транслюють через супутник. 27-річний «Джошуа» стає тактичним лідером групи репортерів, коли у вересні 2007 року буддійські ченці піднімають повстання. Іноземним тележурналістам перебувати у країні заборонено, отже, всі надії покладаються лише на Джошуа та його команду. Саме завдяки їм увесь світ з екранів телевізорів дізнається про цю революцію. Урядова розвідка розуміє, що камера має надзвичайну владу, тож головною мішенню влади стають саме відеожурналісти.

Цей фільм отримав головний приз правозахисного конкурсу VIІ Міжнародного фестивалю “Docudays Ua”

2. “Вагах ” (Німеччина, 2009 )

Режисер: Супрійо Сен

Щоночі на єдиному на тисячу кілометрів пункті перетину кордону між Індією та Пакистаном відбувається надзвичайне видовище. Тисячі людей збираються, аби побачити ритуальне закриття кордону, після чого натовп просувається якомога ближче до воріт, щоб привітати своїх колишніх сусідів. Цей «фестиваль», з одного боку, є святом розділення, а з іншого – єдиною сполучною ланкою. Що для людей по обидва боки кордону означають слова «розділення, дім, близькість»? Трійко дітлахів, що продають DVD на цьому параді, наближають нас до розуміння.

3. Любіть мене, будь ласка! (Росія, 2010)

Режисер: Валерій Балаян

19 січня 2010 року минув рік від дня безпрецедентного розстрілу в центрі Москви адвоката Станіслава Маркелова та журналістки Анастасії Бабурової. Фільм Валерія Балаяна присвячений насамперед Насті Бабуровій, талановитій дівчині з Севастополя, життя якої обірвала куля кілера-нациста. Герої фільму – друзі й близькі Насті, її колеги, батьки. У стрічці використані справжні відеозаписи російських фашистів, а також музичні кліпи, розміщені на нацистських сайтах. Ці матеріали розкривають справжній масштаб неонацизму в сучасній Росії, де нині офіційно існують 144 зареєстровані організації, які налічують понад півмільйона активних членів.

4. Футбольний батько (Польща , 2008 )

Режисер: Міхал Йозвяк

Марчін – сліпий масажист у футбольному клубі. Він справжній фанат, тож замість їздити на матчі своєї улюбленої команди разом із гравцями, добирається на місце з іншими вболівальниками. Марчін сам виховує 4-річного сина, котрий погано бачить і, так само як батько, може осліпнути. Уперше він бере хлопчика із собою. Батько і син разом готуються до надзвичайної події. І ось цей день настає… Надзвичайно зворушлива і жива історія.

5. «Вероніка і саксофон»

Режисер: Олена ФЕТІСОВА

Фільм розповідає про руду вихованку дитячого будинку, яка змогла реалізувати «українську мрію» і в 23 роки стала зіркою класичного саксофону.”

6.” Ненормальні”

Повнометражний фільм про розумово відсталих молодих людей, що балансує на межі документалістики й ігрового кіно. У ньому показаний процес поступового зародження приязні між організатором «оркестру» та його підопічними, долання упереджень, бар’єрів. Автор мав на меті пробудити у глядачеві симпатію до «ненормальних» – назва фільму, звісно, іронічна.

7. Я- пам’ятник собі ( Україна , 2009 )

Режисер: Дмитро Тяжлов.

Євген змалку відчував дивний потяг до могил, а зараз він – автор більш ніж сотні надгробків. У його доморослій філософії космополітизм і аскетизм поєднуються з активною і зухвалою поведінкою в буденному житті місцевої громади. Його пам’ятники не дозволяють людям забувати, вони вчать їх пам’ятати свою історію та своїх предків. Переглядаючи фільм, ми стежимо за процесом створення і встановлення пам’ятника німецьким солдатам, що загинули в боях поблизу села, а також бачимо інші примирливі жести, які робить цей незвичайний персонаж.

Показ фільмів буде відбуватися в Громадському об”єднанні «Поступ» , просп. Леніна 2 та Книгарні «Є» Сумська, 3

Графік показу фільмів :

ГО «Поступ»

8.12.2010

17.00 ” Вагах” , “Бірма Вж”

11.12.2010

16.00 “Любіть мене, будь-ласка”

13.12.2010

17.00 “Футбольний батько”

14.12.2010

17.00 “Вероніка і саксофон”

15.12.2010

17.00 “Ненормальні”

18.12.2010

16.00 “Я-пам’ятник собі”

Книгарня Є

14.12.2010

18.00″ Бірма ВЖ” , “Вагах”

Після перегляду на вас буде чекати обговорення фільмів.

Залишити відповідь