Час зробити крок до участі в установчих зборах громадських рад при ОВВ

Share

Вже п’ять обласних державних адміністрацій оголосили дати проведення установчих зборів для виборів громадських рад. Наприкінці грудня – на початку січня проведуть збори Вінницька, Київська, Херсонська, Миколаївська та Волинська ОДА. Прийом документів для участі в установчих зборах при цих ОВВ вже ведеться.

Тож радимо інститутам громадянського суспільства (ІГС) подавати необхідні документи для участі в установчих зборах громадських рад при даних органах виконавчої влади (ОВВ).

Нагадуємо, що 3 листопада 2010 р. КМУ постановою №996 ухвалив новий порядок створення громадських рад та проведення консультацій з громадськістю. Склад громадських рад буде формуватися не за наказом міністра, а самими інститутами громадянського суспільства. Саме на установчих зборах ІГС зможуть обрати шляхом відкритого рейтингового голосування склад громадської ради, який буде діяти 2 роки.

Команда проекту “Сприяння доступу організацій громадянського суспільства до роботи в громадських радах при органах виконавчої влади” розробила для Вас зразки документів, необхідних для участі в установчих зборах по обранню нового складу громадських рад при ОВВ:

• приклад заяви щодо участі інституту громадянського суспільства в установчих зборах по обранню нового складу громадської ради при ОВВ;
• приклад рішення керівного органу ІГС про делегування представника для участі в установчих зборах;
• приклад біографічної довідки уповноваженого представника ІГС на участь в установчих зборах з обрання складу громадської ради;
• приклад бланку з інформацією про результати діяльності інституту громадянського суспільства протягом останніх двох років.

Заповнені документи (якщо ініціативні групи при “Ваших” ОВВ не пропонують інших) разом з копіями документів, що підтверджують легалізацію Вашого ІГС, слід зареєструвати в уповноваженого представника ініціативної групи по підготовці установчих зборів, або у відповідальної особи ОВВ, яка координує створення громадської ради, або зареєструвати безпосередньо у ОВВ. Про точний порядок реєстрації документів слід дізнатися у відповідному підрозділі ОВВ.

Якщо ОВВ, в громадську раду при якому є бажання потрапити, ще не оголосив про установчі збори громадської ради, слід сконтактувати з відповідальною особою підрозділу ОВВ, який координує створення громадської ради, та дізнатись чи вже створена ініціативна робоча група з підготовки установчих зборів, ініціювати її створення, або увійти до цієї групи. Щоб увійти до ініціативної групи надішліть відповідну заяву до ОВВ.

Ці та інші матеріали доступні за посиланням – http://gromrady.org.ua/materialy/dlya-ohs

Контактуйте також з нашими громадськими консультантами та телефонуйте на нашу “гарячу лінію” – (044) 592 98 31 (Михайло Лебедь)

Успіхів!

Команда проекту

Нагадуємо, що проект “Сприяння доступу організацій громадянського суспільства до роботи в громадських радах при органах виконавчої влади”, який здійснюється за за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”, має на меті сприяти проведенню чесних та прозорих виборів до громадських рад при органах виконавчої влади відповідно до нового порядку, затвердженого постановою КМУ “Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики” № 996 від 3 листопада 2010 року. Для інститутів громадянського суспільства у проекті передбачено:
• інформаційний бюлетень із викладом прав і обов’язків громадської ради, порядку її роботи і створення, а також алгоритму залучення до її складу;
• “гарячу лінію” для консультацій щодо захисту права на участь в громадській раді;
• приклади документів, які ОГС мають подати для участі в роботі установчих зборів громадських рад.

Крім того, ІГС можуть співпрацювати з консультантами для кожного із органів виконавчої влади, які супроводжуватимуть процес створення громадської ради. Консультанти вже закріплені за 20 міністерствами, майже за усіма обласними державними адміністраціям, КМДА, СМДА та Радою Міністрів АРК.

Команда проекту: Український незалежний центр політичних досліджень; Фундація регіональних ініціатив; Творче об’єднання “ТОРО”; Львівська обласна організація Громадянської мережі “ОПОРА”; Творчий центр ТЦК; Одеський суспільний інститут соціальних технологій; Донецька обласна організація Комітету виборців України; Центр громадського адвокатування (м. Львів); ГО “Нова генерація” (м. Херсон); Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики; Інформаційно-правовий центр “Наше право”; Громадська організація “Філософія серця”; Сумський обласний комітет молодіжних організацій.

Детальніше про проект “Сприяння доступу ОГС до роботи в громадських радах при органах виконавчої влади” дізнайтеся на сайті http://gromrady.org.ua

Якщо маєте питання – телефонуйте на нашу “гарячу лінію” – (044) 592 98 31 (Михайло Лебедь)

Залишити відповідь