Тренінг “КОМПЛЕКТ” у Миколаєві відбувся

Share

Тренінг27-28 листопада Миколаївська міська організація ВМГО “Фундація регіональних ініціатив” для активної молоді Миколаєва провела двохденний тренінг під назвою “ Комплект” у центральній районній бібліотеці. Мета тренінгу – допомогти розкрити можливості самореалізації, навчитися організовувати цікаві заходи, знайти досвід менеджера, спікера, лідера, отримати знання щодо тайм-менеджменту, як ефективно працювати в команді, усвідомлення факту “ здорова особистість – успішна особистість”.

У перший день навчання проводила Євгенія Малих – соціальний та бізнес тренер, член Національного комітету Громадянської компанії “Молодіжна варта” від ВМГО ФРІ, начальник відділу зв’язків з громадськістю Національного авіаційного університету. Уже на початку навчання тренер ( стаж тренерства – близько 5 років ) зуміла заволодіти увагою публіки і на власному прикладі, як активний громадський діяч, розповіла про 3-й сектор – громадські організації, про те, які існують громадські організації і яка основна мотивація людей, які займаються цією діяльністю.

Наступні два блоки під назвами “Бути лідером” та “Бути організатором” були присвячені темі лідера та розвитку у собі лідерських якостей, відмінності лідера та менеджера та як якісно та професійно організовувати будь-який захід, таємниці менеджменту.

В ході навчання для учасників проводились цікаві ігри, які заряджали позитивними емоціями, допомагали згуртувати колектив та активізувати розумову діяльність. Серед іншого йшла мова і про модель Берна, яка включає чотири позиції: 1) Я+ Ти – 2)Я – Ти + 3) Я – Ти – 4 ) Я+ Ти +.

Тренінг

Для того, щоб засвоїти знання по моделі Е.Берна учасникам тренінгу було запропоновано практичне завдання – реальну негативну проблему із життя і потрібно було знайти позитивні шляхи її вирішення. ( тобто як перейти у позицію Я+ Ти + ).Також новим та пізнавальним виявився так званий “кристал Пізішкіана” з позитивної психотерапії, суть якого полягала в розподілі 100 відсотків енергії на чотири сфери життя людини: 1) діяльність ( робота, навчання, громадська діяльність і т.д. ); 2) тіло ( фізіологічні потреби ); 3) контакти ( друзі, сім’я, хоббі, дозвілля і т.д. ); 4) внутрішній світ ( релігія, відпочинок, побути наодинці сам з собою). Цей кристал – основа планування, адже допомагає підтримувати баланс усіх чотирьох сфер та виключає емоційне вигорання людини.

В останньому блоці під назвою “Мистецтво публічних виступів” Женя Малих розповіла про таємниці ораторського мистецтва, про те, як побороти страх перед будь-яким виступом, як “заволодіти” аудиторією, як правильно підготуватися до промови, які жести застосовувати і т.д.

На завершення тренер порадила хорошу річ – вести щоденник із своїми ідеями, аргументуючи висловом: “Чого не записано – того не існує” , а також щоденник досягнень, який мотивує людину на нові звершення, додає сил та наснаги в роботі.

Другий день був не менш цікавим, насиченим, сповненим позитивних емоцій та вражень. Проводили навчання два тренери: Катерина Дідик – голова Департаменту соціальних медіа та комунікацій ВМГО ФРІ, старший науковий співробітник Державного інституту розвитку сім’ї та молоді та Валентина Петренко – соціальний тренер, практичний психолог.

Оскільки навчання проходило у бібліотеці, то приємна затишна атмосфера допомагала кращому засвоєнню нових знань.

У першій темі “Здорова особистість – успішна особистість” тренери розкрили поняття “здоров’я”, “здоровий спосіб життя” та “основні складові здоров’я”, сформували відповідальне ставлення до власного здоров’я, розповідали про те, як активізувати внутрішній потенціал для протистояння негативним звичкам та мотивували до ведення саме здорового способу життя як основи успішності.

ТренінгТренінг

Працюючи в групах, учасники створювали міні-проекти – так звану дорогу здорового способу життя і кожна група презентувала свій проект.

Наступний блок “Як навчитися планувати?” включав поняття планування, його види та основні функції. Катерина Дідик розповідала про процес планування, про місію та цілі ( завдання ) організації та довела, що це невід’ємна частина успішної діяльності.

Кожна успішна організація повинна визначити місію ( глобальну мету ) а потім уже ставити завдання. Для закріплення матеріалу учасників поділили на дві команди, які повинні були створити свою громадську організацію, визначити її місію та цілі.

У завершальна темі “Команда в дії” тренери пояснили, що таке команда, які відмінності між групою людей та справжньою командою, поділились досвідом стосовно формування ефективної команди та виокремили основні етапи та фази створення команди.

Учасники тренінгу отримали практичне завдання : вони мали уявити безлюдний острів, на якому необхідно було створити всі комфортні умови для проживання. Це було справді цікаво, оскільки даний кейс показав , що всі були однією командою, яка мала певну ціль і потрібно було досягнути бажаного результату, враховуючи думку кожного.

Без сумніву, учасники тренінгу почерпнули безліч нових ідей та здобули корисний досвід , який допоможе змінюватися і змінювати все навколо себе на краще, прагнути до довершеності та досконалості.

Переглянути фото з тренінгу можна у фотогалереї

Голова ММО ВМГО “ФРІ”  Оксана Винницька

2 thoughts on “Тренінг “КОМПЛЕКТ” у Миколаєві відбувся

Залишити відповідь