Влада знову може одурити народ із законопроектом No. 2450

Share

Законопроект № 2450 (про мирні зібрання) необхідно відхилити, – про це сьогодні під час прес-конференції на Майдані Незалежності заявили представники громадських організацій. Також громадські лідери стверджують, що потрібно розробити новий пакет законопроектів щодо свободи зібрань.

За словами члена правління Інституту «Республіка» та члена Української гельсінської спілки з Прав Людини Володимира Чемериса, громадськість дійсно потребує ряду змін у законодавстві, які обмежать можливості посадових осіб протиправно перешкоджати мирним зібрання. Подібних змін немає у законопроекті № 2450, що ще раз підкреслює його деструктивну місію. Водночас, за інформацією громадських активістів, народні депутати мають план ухвалити цей законопроект на найближчій сесії парламенту, “забалакавши” громадськість під час комітетських слухань 24 червня. Щоб запобігти цьому, громадські організації вже зараз збирають підписи під зверненням до членів парламентського Комітету з Прав Людини.
Як стверджують учасники прес-конференції, відповідності зі стандартами найрозвиненіших демократичних країн, в Україні необхідно впровадити наступні норми.

1. Відсутність повідомлення про зібрання не має бути підставою для обмеження права на зібрання і притягнення до відповідальності.

2. Метою надання повідомлення про зібрання має бути виключно те, щоб виконавча влада приготувалася для захисту зібрання. У випадку повідомлення влада несе відповідальність за охорону зібрання.

3. Процедура повідомлення не має жодним чином ускладнюватися, в тому числі і рішеннями центральних та місцевих органів влади та місцевого самоврядування.

4. Потрібне чітке встановлення підстав для судової заборони мирних зібрань. Суд може забороняти проведення мирного зібрання лише у виняткових випадках коли є підтверджені точні дані, що будуть вчинені правопорушення. Необхідно зняти обмеження щодо місць проведення зібрання – Рада, Кабмін, Адміністрація президента, МВС та його підрозділи, обласні і райадміністрації, мерії, суди, в т.ч. Конституційний, і т.д. є головними адресатами вимог громадян.

5. Необхідно встановити кримінальну відповідальність влади і, зокрема, правоохоронців за порушення свободи зібрань.

6. Потрібне чітке встановлення підстав для судової заборони мирних зібрань.

7. Встановити спеціальні терміни для апеляційного оскарження судових рішень про заборону мирних зібрань.

8. Внести зміни до Кодексу про адмінправопорушення, які б ліквідовували незаконну практику міліції затримувати громадян та висувати їм в суді звинувачення про злісну непокору законним вимогам правоохоронців на основі одного лише рапорту міліціонерів. Фактично, ця норма зараз дозволяє міліції затримувати будь-кого протягом будь-якої публічної акції.

Громадські лідери впевнені, що проект про свободу зібрань можна підтримати лише тоді, якщо там будуть втілені всі вищезгадані положення, які є “програмою-мінімумом” для реформування законодавства, що регулює мирні зібрання. В той же час проект 2450 за своїм духом та буквою суперечить цій програмі, не відповідає принципу верховенства права і містить норми, що насаджують в країні авторитарний режим. Цей документ замість того щоб регламентувати винятки із права на проведення мирних зібрань,так як цього вимагає ч. 2 ст. 39 Конституції України, послідовно звужуює зміст та обсяг цього права, що заборонено Конституцією.

Клікніть на фото, щоб побачити фотосесію!

[pictobrowser type=”flickr” userID=”frivmgo” albumID=”72157624438814383″]

Довідки за телефонами:
050 3806268 (Володимир Чемерис, член Громадської ради МВС з Прав Людини, член Української Гельсінської спілки з Прав Людини), 068 1217741 (Михайло Лебедь, громадський діяч)

З ПЕРС-АНОНСУ (для історії):

“Приходити на прес-конференцію треба мирно, без зброї, заздалегідь попередивши орган виконавчої влади. На прес-конференції не можна підвищувати рівень шуму, закликати до повалення існуючого ладу, також необхідно виконувати всі накази співробітників міліції.

Також на прес-конференції буде оприлюднена позиція учасників протестів проти законопроекту 2450 щодо планів народних депутатів ухвалити цей законопроект на поточній сесії парламенту та планів громадських організацій розробити пакет нових законопроектів про свободу зібрань (якщо буде на те панська ласка).”

Залишити відповідь