Акція протесту проти свавілля міліції “МІЛІЦІЯ “ВНЕ ЗАКОНА”

Share

Сьогодні біля стін Міністерства внутрішніх справ України громадські організації провели акцію протесту проти свавілля міліції «МІЛІЦІЯ «ВНЕ ЗАКОНА».

Впродовж перших ста днів влади нового Президента українці відчули, що утиски громадянських прав та свобод різко почастішали. Зокрема свободи на мирні зібрання. За короткий проміжок часу громадськістю зафіксовані чисельні порушення з боку міліції конституційних прав громадян на проведення мирних зборів. Правоохоронці незаконно розганяють мітинги, здійснюють протиправне затримання та побиття їх учасників. Винні лишаються непокараними. В акції взяли участь представники декількох громадських організацій та рухів.

Акція на підтримку вимог до Міністерства внутрішніх справ також, пройшла у Харкові, де свавілля міліції останні декілька тижнів набуває загрозливого характеру. А в Києві учасники заходу біля стін Міністерства вимагали від керівництва МВС притягнути до відповідальності тих працівників міліції, які впродовж останнього періоду часу у Києві, Львові та Харкові незаконно розганяли мирні акції протесту, затримували їх учасників та здійснювали їх побиття. Вимагали також покарання міліціонерам-вбивцям 19-річного студента Ігоря Індила.

Клікніть на фото, щоб побачити фотосесію!

[pictobrowser type=”flickr” userID=”frivmgo” albumID=”72157624728004782″]

Учасники акції скандували «Маємо право збиратися», «Міліція поза законом», «Свавіллю – Ні!», «Міністра на килим», «Винних до відповідальності», «Вчіть закон» та «Служіть народу України!». Втім, відповіді від МВС не отримали. Жоден з представників міністерства до них так і не вийшов.

Протестуючі також наголошували на недопустимості прийняття законопроекту No.2450, який загрожує узаконенням механізмів заборони мирних зібрань громадськості, що сприятиме ще більшому свавіллю міліціянтів щодо як громадських активістів, так і простих громадян.

На завершення учасники заходу пообіцяли повернутися, якщо їх вимоги не будуть виконані.

Залишити відповідь