“МОЛОДІЖНА ВАРТА” щодо небезпек “Антикризової програми”

Share

03.05.2010 Київський регіональний комітет громадянської кампанії “МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за Вами спостерігає!” звернувся до керівників фракцій та лідерів партій Верховної Ради щодо небезпек законопроекту № 6305, який передбачає примусове працевлаштування випускників.

Президенту України,

лідеру Партії регіонів

Януковичу Віктору Федоровичу


Заява Київського регіонального комітету

громадянської кампанії “МОЛОДІЖНА ВАРТА:

молодь за Вами спостерігає!” щодо законопроекту № 6305,

який має бути розглянутий у парламенті 11 травня


Шановний Вікторе Федоровичу!

Київський регіональний комітет Всеукраїнської громадянської кампанії “МОЛОДІЖНА ВАРТА” наполегливо просить Вас зупинити процедуру легалізації примусового працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, яка передбачена у законопроекті No.6305 (“Державна програма економічного і соціального  розвитку України на 2010 рік”). Звертаємо Вашу увагу на те, що формулювання, вжиті у тексті законодавчої ініціативи, суперечать чинному законодавству, міжнародним зобов’язанням України, а також передвиборчим обіцянкам Вашої політичної сили.

Нагадуємо, що згідно з законопроектом No.6305, який нещодавно був прийнятий у першому читанні, протягом року Міністерство освіти і науки, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації мають “зміцнити кадровий потенціал середньої школи” за допомогою постанови Уряду “Щодо обов’язкової роботи в школах протягом трьох років після закінчення вищого навчального закладу педагогічного спрямування випускників, які навчалися за державним замовленням”. Висловлюємо здогадку, що примусове працевлаштування буде передбачене і в наступних проектах постанов, що зазначені у законопроекті. До вересня має бути розроблена постанова “Про затвердження Положення про працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням”, до травня-червня – постанова “Про порядок працевлаштування випускників професійно-технічних навчальних закладів, підготовка яких здійснювалась за рахунок бюджетних коштів”, а до липня – постанова про затвердження цього порядку.

Київський регіональний комітет “МОЛОДІЖНОЇ ВАРТИ” вимушений наголосити, що ініціатива введення примусових відпрацювань випускників суперечить нормам Конституції (ст. 22, 43 та 53), нормам Кодексу законів про працю (ст. 2), Закону “Про зайнятість населення” (ст. 1, 4 та 8), ратифікованим Україною Конвенції “Про захист прав людини і основоположних свобод” (ч. 2 ст. 4) та Конвенції Міжнародної організації праці “Про скасування примусової праці” (№ 105, ст. 1, п. б). Тобто згідно з чинним законодавством, держава гарантує громадянам країни право на вільний вибір професії, роду занять та роботи. І ніхто не може бути присилуваний виконувати примусову чи обов’язкову працю. Причому Україна зобов’язується скасувати примусову або обов’язкову працю і не вдаватися до будь-якої її форми, зокрема “як методу мобілізації і використання робочої сили для потреб економічного розвитку”.

Також наголошуємо, що ініціатива закріпачення випускників не відповідає передвиборчим обіцянкам усіх без виключення політичних партій, які зараз знаходяться при владі. Бо у своїх передвиборчих програмах політики обіцяли належну систему заохочень та гарантій випускникам при працевлаштуванні. Зокрема, йдеться про надання допомоги у 20 000 гривень і соціального житла для випускників, а також 20% надбавок до зарплати у порівнянні до аналогічної посади у містах (НУНС). Йдеться і про надання в оренду строком на 10 років соціального житла, зведеного за кошти від земельних аукціонів, і про забезпечення житлом під державні фінансові гарантії (1 млрд. грн.) молодих спеціалістів, які працюють на підприємствах-флагманах індустрії, і про укладання представниками бюджетної сфери трудових договорів на 20 років з метою одержати квартиру (ПР).  Йдеться також про довгострокові кредити на житло під 2-4% річних на 10-30 років (БЮТ), і про надання пільгових чи безстрокових кредитів на будівництво житла (КПУ, БЛ). А новообраний Президент Віктор Янукович під час виборів обіцяв створити умови для відродження іпотечного кредитування з фіксованою ставкою не більше 7% на рік, а також обіцяв, що буде збудовано 1 млн. квартир, зокрема, для молоді та працівників бюджетної сфери.

Тож з огляду на вищезазначене, просимо Вас вплинути на депутатів Вашої політичної сили, щоб текст законопроекту No.6305 був приведений у відповідність до чинного законодавства та передвиборчих обіцянок Вашої політичної сили. Також просимо в подальшому у законотворчій діяльності не повертатись до ідеї примусових відпрацювань випускників, а натомість зосередитись на реалізації передвиборчої програми.


З повагою та надією на співпрацю,

Київський регіональний комітет “МОЛОДІЖНОЇ ВАРТИ”

Залишити відповідь