Прес-конференція — Гайки закручують: Початок репресій міліції проти активістів та журналістів

Share

ФРІСьогодні у представництві РИА-Новости в Україні пройшла прес-конференція ФРІ на тему “Гайки закручують: початок репресій міліції проти активістів та журналістів”.
Останні декілька місяців  були ознаменовані низкою арештів активістів та обшуків у журналістів. Напруження у відносинах громадськості та правоохоронними органами зростає — фактично безпідставні арешти, які закінчуються рішеннями суду про відсутність складу злочину,  підвищують градус суспільної думки. Репресії з боку міліції призводять до радикалізації методів боротьби.

У блозі Олени Білозерської — журналіста та фотокореспондента — можна  прочитати про методи, якими діє  міліція у справі по закидуванні  фарбою та димовими шашками магазину дорогого хутра: «…замість того, щоб  ловити хлопців, які реально кидали димовухи, слідчий смикає мене — журналіста, проводить у мене незаконний обшук і намагається сфабрикувати проти мене справу».

На  сайті «Чорного Комітету» розміщено  наступну інформацію про арешт на акції по захисту книгарні «Сяйво»: «…хлопцеві «шиють» статтю 173 адміністративного кодексу «дрібне хуліганство», хоча ніякого хуліганства не було — були просто балончики з фарбою, що лежали у наплічнику».

І це не поодинокі випадки. Слід також  згадати заведені кримінальні справи на Миколу Коханівського за невеличку бійку та на Олександра Гудиму за участь в антизабудовній акції. Обшуки в двох фотокореспондентів, арешт за роздачу листівок, затримання міліціонерами в цивільному активістів патріотичних організацій та події в Українському домі — це не повний перелік репресій, що сталися за останній місяць.

Складається враження, що Україна перетворюється на поліцейську державу.

На  прес-конференції були описані  приклади репресій та свавілля міліції, що сталися нещодавно. Було дано оцінку тенденціям протестних рухів та експертний висновок правозахисників. Також у прес-конференції взяв участь прес-секретар МВС України в місті Києві.

Організаторами  прес-конференції виступають молодіжні  організації — ВМГО «Фундація Регіональних Ініціатив» та міжнародний «Молодіжний Правозахисний Рух».

Участники прес-конференції:

Білозерська Олена — журналіст та фотокореспондент;

Пархоменко Сергій — активіст «Молодіжного Націоналістичного Конгресу»;

Тицький Богдан — активіст «Чорного Комітету»;

Поліщук Володимир — прес-секретар МВС України у місті Києві;

Чемерис Володимир — правозахисник, член Української Гельсинської Спілки з Прав Людини;

Каменєв Михайло — заступник голови КМО ВМГО «ФРІ».

Зі  всіх питань звертатися:

+380674042646

+380631690577

kameniev@fri.com.ua

Михайло Каменєв

Довідка:

«Фундація Регіональних Ініціатив» — потужний центр підтримки молодіжного руху, молодіжних організацій та підготовки молодих лідерів в Україні. Працює з метою інституційного зміцнення молодіжного руху, навчання і забезпечення активних учасників об’єднань молоді, розвитку студентських та загалом молодіжних ініціатив. Одним з найважливіших стратегічних завдань ФРІ є збільшення кількості молодих активістів суспільного життя, щоб почати невпинну ланцюгову реакцію позитивних змін в суспільстві. ФРІ є незалежною неурядовою організацією, не належить до жодної з політичних партій, не підтримує жодного партійного лідера і не бере участі у виборах як сторона виборчого процесу. Докладніше про діяльність ФРІ читайте тут — https://fri.com.ua. Докладніше про діяльність Київського осередку ФРІ читайте тут — http://kyiv.fri.com.ua.

Міжнародний «Молодіжний Правозахисний  Рух» — неурядова організація, однією з заявлених цілей якої є формування нового покоління правозахисників. МПР — це спільнота молодих людей з більше ніж 30 країн, які діють у сфері захисту Прав Людини, громадянської активності та представляють антифашистські, миротворчі, просвітницькі, екологічні та інші організації та групи. МПР — це вільне об’єднання, де ціняться різні люди, позиції та методи, окрім насильства, агресії та дискримінації. Докладніше про діяльність МПР читайте тут — http://yhrm.org. 

Залишити відповідь