Любити природу – вигідно! Поточні результати Всеукраїнської благодійної акції “Нагодуй горобчика”

Share

Cьогодні у Всеукраїнському прес-центрі при Українському національному інформаційному агентстві УКРІНФОРМ відбулася прес-конференція на тему “Любити природу  вигідно! Поточні результати Всеукраїнської благодійної акції “Нагодуй горобчика”.

Під час заходу журналістам були презентовані поточні результати акції “Нагодуй горобчика”, в рамках якої діти 43 міст та сіл країни власноруч годують горобців та інших пташок. Ініціатива ця покликана привернути увагу суспільства до питань соціально-екологічного виховання дітей та збереження популяцій птахів. До того ж, українські екологічні організації проголосили 2010 рік Роком саме горобця польового.

Долучений до акції орнітолог Андрій Турчик пояснив: становище горобця у світі катастрофічне. У Чехії лишилася тільки п’ята частина популяції, у великих містах Британії він геть зник, а в Україні сірих пернатих досі не підрахували. “На жаль, з горобцем – зі звичайним, здавалось би, видом – ситуація погіршується також з кожним роком. Але одного кілограма пшона вистачить, щоб прогодувати одного горобчика майже на всю зиму. Тобто це не так складно, як здається”, – запевнює експерт.

“Окрім того, що ця акція екологічна, вона ще й виховна. Нагодувати всіх нужденних пташок самотужки – це досить складно насправді. Уявляєте, які це масиви? Тому ми і намагалися не стільки нагодувати самостійно, скільки навчити дітей. Намагаємося вчити малечу любити природу і починаємо це з невеличкого кроку доброти і людяності”, – зазначила координатор київських акцій “Нагодуй горобчика” Олена Літвішко. Вона розповіла, що волонтери акції залучали дітей до годівлі пташок у дитсадках, школах та парках, проводили у дитячих закладах виховні години на тему природоохорони та уроки з майстрування годівниць. Таким чином рганізатори годівлі диких пташок – компанія “Круп’яний Дім”  та Всеукраїнська молодіжна організація “Фундація Регіональних Ініціатив” (ФРІ) – стимулюють юних українців до добрих вчинків та любові до природи. А малеча вже нагодувала чимало горобців, голубів, синичок та інших птахів, які зклювали завдяки акції вже щонайменше тонну крупи.

“До акції наразі долучилися 43 міста. Це усі обласні центри, а також ряд невеличких міст по усій Україні”, – підкреслила всеукраїнський координатор акції Олена Іллясевич. А також повідомила, що окрім ФРІ до проведення акції долучилися і інші молодіжні регіональні організації, представники органів державної влади, дитячі садки, ясла, школи, інтернати та інші дитячі установи. Повний список усіх, хто допомагав здійснювати акцію “Нагодуй горобчика” буде оприлюднений пізніше.

Як зазначив голова Всеукраїнської молодіжної організації “Фундація Регіональних Ініціатив” Віталій Шабунін, найголовніше досягнення цієї акції – це те, що молодь України без жодної матеріальної винагороди здатна об’єднуватись заради добрих справ. Мовляв, сьогодні це – мала пташка, а завтра це може бути освітня реформа.

На прес-конференції були присутні – кординатор всеукраїнської акції Олена Іллясевич, кординатор акції в м. Києві Олена Літвішко, голова ВМГО “ФРІ” Віталій Шабунін, орнітолог – Андрій Турчик, психолог-консультант дітей та підлітків центру практичної психології Pyrus – Тетяна Груша, продюсер та телеведучий – Юрій Кот.

Фото Володимира Фаліна

Відеосюжет про прес-конференцію також вийшов на телеканалі СТБ (3 березня, о 18:00 та о 22:00) – http://www.stb.ua/newsv.php?item.35610

Матеріал УКРІНФОРМу про прес-конференцію – http://presscenter.ukrinform.ua/news-39987.html

http://presscenter.ukrinform.ua/news-39987.html

2 thoughts on “Любити природу – вигідно! Поточні результати Всеукраїнської благодійної акції “Нагодуй горобчика”

Залишити відповідь