“Одне ліжко на усіх”, або як молодь нагадувала новій владі про житлові обіцянки

Share

Сьогодні в Маріїнському парку навпроти Кабінету Міністрів відбулась театралізована акція “Одне ліжко на усіх: або чому молодь демонструє любов під Кабміном”, ініційована Всеукраїнькою громдянською кампанією “МОЛОДІЖНА ВАРТА” в рамках загальноукраїнської ініціативи “Владо, будуй обіцяне!” Метою акції було нагадати новоспеченому уряду про обіцянки молоді щодо доступності житла. Окрім цього, близько 30 молодіжних організацій підписались під зверненням Прем’єр-міністру України з проханням  закласти необхідні видатки у сумі 7 млрд. грн. для реалізації  програми  збільшення житлового фонду України і забезпечення громадян доступним житлом.  Це звернення після прес-брифінгу і акції передали в Кабмін та Адміністрацію Президента.

Молодь на акції тримала плакати з написами “Взяли житло в кредит. Дитина голодна”, “Мені 27, а я наскладав лише на 1 метр квадаратний”, “Я можу дозволити собі лише один метр квадратний в рік”, “13 млн * житло = 52 млн громадян” і т.д., а також розіграли сценку під час якої намалювали план квартири та намагались “поселитись” в ній всі разом, показуючи цим те що у нас в Україні не має нормальних умов для молодих пар будувати свої сім’ї та народжувати дітей. Активісти з карематами, подушками боролися між собою, хто швидше застрибне, щоб зайняти місце. Черга на ліжко, розташоване в одній із кімнат, – це символічне відображення довжелезної черги на квартиру (1 млн. 216 тис. молодих сімей та одиноких молодих громадян, які ОФІЦІЙНО перебувають на квартирному обліку). А також ілюстрація факту, що місця для кохання у молоді немає. 25 % молодих українців через неможливість придбання власного житла вимушені займатися тихо коханням у спальні чи у ванній коли батьки у квартирі.

Партія Регіонів на 2007-12 роки у Верховній Раді України взяла на себе зобов’язання перед молоддю України, а це 13,5 млн. громадян, та поставила ось такі головні 3 завдання:

1. «Молода родина отримає в оренду строком на 10 років муніципальне житло, зведене за кошти від земельних аукціонів, за цей час родина зможе придбати власне житло».

2. В окрему категорію Партія Регіонів вивела молодь, яка працюватиме в індустрії, а саме – «молоді спеціалісти, які працюватимуть на підприємствах-флагманах індустрії будуть забезпечені житлом під державні фінансові гарантії (1 млрд. грн.)»

3. А також окрема категорія молоді, це представники бюджетної сфери – «при укладанні трудового договору працівники бюджетної сфери на 20 років одержать ключі від квартири. Через 10 років роботи – житло може бути викуплено за 50% вартості, через 15 років – за 25%, через 20 років – воно стає власністю працівника».

Наступним етапом кампанії будуть організовані зустрічі з експертами, представниками влади, депутатами, звернення до прeзидента, а також залучення до акції інших міст України.

Клікніть на фото, щоб побачити фотосесію!

[pictobrowser type=”flickr” userID=”FRIUkraine” albumID=”72157623560126745 “]

“З 2007 до 2010 року усе залишається без змін. В Україні і надалі відсутні такі місця роботи, де молода людина може заробити на квартиру, навіть у кредит. Єдине виключення – стати власником бізнесу…Але чи під силу це багатьом молодим людям, і чи є таке суспільство справедливим ? Недоступність житла – це одна із причин, чому сьогодні понад 50% молодих людей мріють виїхати з України. Саме тому ми ініціювали цю кампанію, щоб сприяти розширенню можливостей для молоді отримати доступне житло. Це проблема молоді №1”, – сказала під час прес-брифінгу Євгенія Малих, одна з організаторів, член оргкомітету Кампанії.

“13 млн. х ЖИТЛО = 52 млн. громадян. Саме про відродження нації говорив Віктор Янукович під час виборчих перегонів. Зараз настав час виконувати свої обіцянки. Адже саме через відсутність доступного житла українська молодь не наважується на одруження чи на народження дитини. На сайті Української Правди найбільше балів набрало питання – що в Україні швидше можна вмерти, аніж заробити на житло”, – каже Олександр Солонтай, один із ініціаторів кампанії, експерт Інституту політичної освіти.

Текст звернення молоді до Прем’єр-міністра та Міністра фінансів читайте тут – https://fri.com.ua/2010/03/molod-zvernulasya-do-vlady-schodo-zhytlovoji-polityky

ЦІКАВІ “ЖИТЛОВІ” ФАКТИ

1 млн. 216 тис. 1 млн. 216 тис. становить кількість молодих сімей та одиноких молодих громадян, які ОФІЦІЙНО перебувають на квартирному обліку. Постановою Кабінету Міністрів України за листопад 2009 року заплановано забезпечити житлом лише 266 тис. з них.
80% Молодий фахівець, який приїхав з регіону у пошуках достойної роботи витрачає на оренду житла до 80% доходів, при тому що рівень його заробітної платні часто не перевищує 4 тис.грн.
40 років Щоб надати кредит на придбання житла тим хмельничанам,
хто стоїть на черзі у Державному фонді сприяння молодіжному житловому будівництву, потрібно не менше 40 років. За цей час абсолютна більшість із них перестане бути «молоддю» і буде знята з черги.
10 тис. кредитів З 1998 по 2008 рік Фондом надано 9547 пільгових довготермінових кредитів на будівництво та придбання житла з державного та місцевих бюджетів різних рівнів на загальну суму понад 990 млн. грн.
17,9 тис. кредитних угод 17 тис. 885 молодих осіб скористалися програмою часткової
компенсації відсотків по кредитам комерційних банків. З державного бюджету було використано 343,7 млн. грн. і таким чином було залучено2,052 млрд. грн. у 2003-2008 роках.
58,4% За даними дослідження «Становище студентської молоді України», проведеного в листопаді 2008 р. Державним інститутом розвитку сім’ї та молоді спільно з Центром «Соціальний моніторинг», лише 6,7% опитаних відзначили, що відчувають, як реалізується молодіжна політика. 61,1% – не відчувають цього взагалі, а 32,2% не змогли відповісти на це запитання. 58,4% оцінює діяльність органів влади щодо вирішення проблем молоді у сфері забезпечення житлом «НЕГАТИВНО» (ще 4% байдуже (найнижчий рівень байдужості серед усіх проблем), 17,1% – важко відповісти).
Кохається тільки половина За даними соціологічного дослідження кампанії «Рейтинг» у віці 18-49 років тільки 54% займаються сексом. Дослідники з BabyCenter опитали 2000 респондентів і виявили, що 59% займаються коханням у присутності дитини, оскільки живуть в одній кімнаті, очікуючи коли дитина засне.
87%

У гуртожитках вищих навчальних закладів проживає бл. 80 тис. студентів, що складає 87% від загальної потреби у гуртожитках. За останні 3 роки в Україні не збудовано жодного нового студентського гуртожитку.

Проблема молоді №1 За даними дослідження «Становище студентської молоді України» 62% опитаних вважають, що «надання житлових кредитів молоді» є тією програмою, яку стосовно молоді повинні реалізувати органи державного управління у першу чергу.

ДОВІДКА:
Всеукраїнська ініціатива “Владо, будуй обіцяне!” стартувала в рамках Всеукраїнської громадянської кампанії “МОЛОДІЖНА ВАРТА”. ЇЇ мета – розширити доступ молодих людей до житла через виконання обіцянок політичних лідерів, впровадження реформ, подолання корупції в сфері. Адже Верховна Рада України 15 років тому офіційно визнала, що недосконалість фінансово-кредитної системи, централізація будівництва, реконструкції та утримання житлового фонду, обмеження у виділенні земельних ділянок і спорудженні індивідуального житла, відсутність стимулюючих факторів у вирішенні житлових питань значно загострили житлову проблему.

“МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за вами спостерігає!”– Всеукраїнська громадянська кампанія, метою якої є моніторинг та контроль за реалізацією передвиборчих обіцянок, даних молоді політичними силами під час виборів до Верховної Ради. До складу Національного комітету “МОЛОДІЖНОЇ ВАРТИ” входять 10 позапартійних всеукраїнських молодіжних організацій та 2 об’єднання органів студентського самоврядування. А саме: ВМГО “Дебатна Академія”, ВМГО “Молода Просвіта”, Студентська Рада Києва, ВМГО “Молодіжний Націоналістичний Конгрес”, ВМГО “Фундація Регіональних Ініціатив”, ВМГО “Європейська молодь України”, ВМГО “Колегія молодих управлінців та юристів”, ВМГО “Спілка Ініціативної Молоді”, Всеукраїнська Студентська Рада при Міністерстві освіти і науки, ВМГО “Українська Студентська Спілка”, ВМГО “Молода Пора” та ВМГО “Студентська Республіка”. До складу регіональних комітетів кампанії входять і інші місцеві позапартійні молодіжні, студентські та шкільні організації. Стартувала всеукраїнська кампанія у 2007 році. Докладніше про “МОЛОДІЖНУ ВАРТУ” можна дізнатися на сайті http://mvarta.org.ua

Залишити відповідь