Місцевий розвиток, орієнтований на громаду

Share

Третього березневого вечора в приміщенні книгарні «Є» відбулася презентація спільного проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Презентація такого масштабного проекту, котрий працює з серпня 2008 року, вперше була проведена в затишній атмосфері книгарні. За словами В’ячеслава Гусєва, одного із координаторів проекту від ЄС та ПРООН у Харківській області, дана ініціатива фінансується Європейською комісією в рамках програми технічної підтримки ЄС та співфінансується і впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні, Харківською обласною радою та облдержадміністрацією, районними та сільськими радами та адміністраціями області.

Метою даного проекту є створення підґрунтя для стабільного соціально-економічного розвитку на селі, вирішення конкретних місцевих проблем громад, залучення людей до громадської роботи шляхом самоорганізації на місцевому рівні, розробка і впровадження  невеликих за обсягом громадських ініціатив жителів конкретних сіл.

Цей проект запроваджується в усіх областях України, для цього з кожної області на конкурсній основі було відібрано 40 населених пунктів, а в Харківській області й іще 7 проектів із додаткової квоти. Для кожної громади пропонувалося визначити пріоритетність розвитку в одній із 5 сфер: охорона здоров’я, навколишнє середовище, енергозбереження, водопостачання чи місцевий транспорт. Фінансування проекту впроваджується завдяки активній співпраці громади, центральною та місцевою владою, донорською спільнотою та приватним сектором.

На даний момент, завдяки діяльності проекту, було створено 43 громадські організації на місцях, проведені навчання для громад. Завдяки чому 40 мікропроектів пройшли експертизу та затверджені до фінансування, а по 5 мікропроектах повністю завершені роботи. Також затверджене відповідне фінансування Проектів громад від ЄС та ПРООН, місцеві громади знайшли необхідні кошти на впровадження проектів. Загалом же, до кінця 2010 року, не менш, ніж у 1000 населених пунктах України будуть реалізовані всі проекти.

Руслана Коренчук

Залишити відповідь