Президенте, ти чуєш Харків?

Share

24 лютого xарків’яни вийшли на площу Конституції, щоб закликати новообраного президента до діалогу. Всеукраїнський політ-моб під гаслом «Новообраний президент, почуйте кожного!» одночасно пройшов в 22 містах країни.

Кожний учасник, а це була активна молодь Харкова та перехожі громадяни, мав можливість задати своє запитання Віктору Федоровичу, яке було записане на відео та буде передане до секретаріату президента у його перший робочий день. Запрошення Януковичу прийти на Громадський Форум 5 березня о 21:00 в Український Дім було передано Ганні Герман по телефону прямо під час акції в м. Київ.  Організатором Форуму є Громадська кампанія Новий Громадянин www.newcitizen.org.ua. А проведення політ-мобу в Харкові забеспечила організація ФРІ.

Наш народ, що звик до партійно-агітаційних мітингів реагував з певною долею насторожі.

Спостерігаючи за реакцією людей на «Ви можете задати питання новообраному президенту!» більшість реагувала відведенням очей і легким рухом руки типу «нє-нє, ви мєня нє трогайтє, я тут просто мімо прохожу…». Інші викидали звичну фразу обороного характеру: ми спєшим; ні, дякую та кульмінація громадської байдужості: «Нам ето нє інтєрєсно». Агов, стійте, я щось не розумію. Невже країна стала комп’ютерною грою, ми на вибори сходили, награлись, нам це більше не цікаво? Невже президента обрано, а далі немає значення. Немає значення, що буде з медичною реформою, з освітою, з  армією?

Та на щастя не всі люди дотримуються такої позиції. Почувши заклики з мегафону, люди зупинялись. Але тут я чула вже більш зневіру та розгубленість ніж байдужість. «Ну, що я можу сказати цьому президенту?», «А што ето ізмєнит, если уже єсть» та найчастіше «Питань маю багато, але на камеру говорити не буду!». Люди бояться, бояться виказувати свою позицію, бояться виказувати, що мають розум, що можуть думати і питати.

Але все-таки знайшлися люди, які готові звернутися до президента, бо розуміють, що це їх право. Громадяни, що найняли на роботу Віктора Януковича звернулись до нього з питаннями: «Коли припиниться корупція в ВНЗ??», «Як президент збирається відновити армію?», «Що буде з молоддю в селах?», «Коли молодь буде забезпечена роботою?», «Чи зможемо ми отримати Шенгенську візу з огляду на обіцяну зовнішню політику?», «Коли в ВР перестануть голосувати карточки і почнуть голосувати депутати?» та багато іншого. Акція тривала більше години і десятки людей використали свою можливість задати своє запитання.

Ми, організатори політ-мобу та громадяни з активною громадською позицією, сподіваємось, що Віктор Федорович відгукнеться на звернення і прийде на форум.  У разі відмови – учасники готові до акцій протесту.

А я в глибині душі мрію, що з приходом весни, яка вже стукає до нашого віконця, прокинеться не тільки природа, а й громадська активність, голос розуму та совісті.

ЗМІ про політ-моб:

Харків до Віктора Федорочича

Молодежь требует ответа от новоизбранногоПрезидента

Работодатели задавали вопросы

Загальнонаціональний Політ-моб

Олена Токмиленко

Залишити відповідь